سال ۲۰۱۷ به روایت تصویر

مجموعه‌ای از عکس‌های خبری جذاب سال ۲۰۱۷ از سراسر جهان.

حق نشر عکس ABIR SULTAN/ EPA
Image caption غسل تعمید یک مسیحی ارتدوکس اهل اریتره در قصر الیهود، در کرانه باختری رود اردن. این محلی است که به باور مسیحیان یحیی معمدان عیسی را در آن تعمید داد. با توجه به حساسیت این محل، دولت اسرائیل و تشکیلات خودگردان به همراه هفت فرقه ارتدوکس توافقی برای چگونگی بازدید از این محل داشته‌اند.
حق نشر عکس Stephanie Keith/REUTERS
Image caption کندی فریمن در اعتراضات "جان سیاهان مهم است" در مقابل برج ترامپ شرکت کرد. این اعتراضات واکنشی به کشته شدن سیاهپوستان به دست پلیس آمریکا است.
حق نشر عکس LUKAS COCH/ EPA
Image caption بیدی که در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا روی بینی رافائل نادال نشست.
حق نشر عکس Alex Wong/Getty Images
Image caption در ۲۰ ژانویه دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سوگند یاد کرد. او در مراسم سوگند وعده داد که برای آمریکایی‌های "فراموش‌شده" بجنگد و رونق را به کشور بازگرداند.
حق نشر عکس Lucy Nicholson/ Reuters
Image caption در اولین روز ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیش از ۶۰۰ راهپیمایی زنان برای حمایت از حقوق زنان برگزار شد. این تظاهراتی در واشنگتن است که در آن پدری دختر شش ساله‌اش را بر دوشش گذاشته است.
حق نشر عکس Regis Duvignau/ Reuters
Image caption در جریان تمرینات نظامی در پایگاه هوایی مون دو مارسا در جنوب غربی فرانسه، عقابی یک پهپاد را وسط هوا شکار می‌کند.
حق نشر عکس LAURENT GILLIERON/ EPA
Image caption بیش از ۶۰۰ نفر در شهر کورسیه‌-سور-ویوی برای گرامی داشتن تولد چارلی چاپلین خود را به شکل او در آوردند. چارلی چاپلین ۲۴ سال پایانی عمرش را در این شهر سوئیس زندگی کرد و همان جا درگذشت.
حق نشر عکس Antonio Parrinello/REUTERS
Image caption در ماه فوریه از اتنا، بلندترین و فعالترین آتشفشان اروپا در سیسیل ایتالیا، مواد مذاب فوران کرد.
حق نشر عکس Clodagh Kilcoyne/ Reuters
Image caption نوجوانی ۱۳ ساله برای رقابت‌های قهرمانی رقص ایرلندی خودش را گرم می‌کند.
حق نشر عکس MONICA M. DAVEY/ EPA
Image caption در ۲۱ اوت، بیش از هفت میلیون نفر در آمریکا شاهد اولین کسوف کاملی در آمریکای شمالی بودند که از شرق تا غرب آن را در بر می‌گرفت. اینجا، در منطقه‌ای در اورگون، خورشید درست پشت ماه قرار می‌گیرد.
حق نشر عکس Hannah McKay/ Reuters
Image caption عکاسان یک مسلمان روهینگیا را از رود نف بیرون می‌کشند. اقلیت روهینگیا مردمی هستند که شهروندی کشوری را ندارند و مورد آزار قرار گرفته‌اند. بیش از ۶۴۷ هزار نفر از آنها در پی خشونت‌ها در میانمار به بنگلادش گریخته‌اند.
حق نشر عکس Baz Ratner/ Reuters
Image caption همزمان با برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری کنیا، به دنبال ابطال انتخابات اول، اعتراضاتی در نایروبی برگزار شد. در این عکس کالب آمیسی لویای، نماینده پارلمان را می‌بینید که در میان گاز اشک آور پلیس سرش را از پنجره خودرویش بیرون آورده است.
حق نشر عکس KCNA/ Reuters
Image caption کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پرتاب موشک بالستیک هواسونگ ۱۲ را تماشا می‌کند. با وجود مخالفت‌های بین‌المللی چندین آزمایش موشکی و هسته‌ای در این کشور برگزار شده است.
حق نشر عکس PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP
Image caption آتش‌نشانان در میانه مهار آتش‌سوزی در پانلا، مرکز پرتغال، استراحت می‌کنند. پس از تابستانی گرم و خشک موجی از آتش‌سوزی‌ها در شمال و مرکز پرتغال به کشته شدن ۳۰ نفر و زخمی شدن بسیاری دیگر منجر شد.
حق نشر عکس Susana Vera/ Reuters
Image caption ماموران گارد اسپانیا تظاهرکنندگان را از مقابل محل رای‌گیری در بارسلونا به جایی دیگر می‌برند. اسپانیا برگزاری رفراندوم استقلال را ممنوع اعلام کرد و با لغو اختیارات دولت محلی اداره مستقیم کاتالونیا را آغاز کرد.
حق نشر عکس Thomas Peter/ Reuters
Image caption نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در پکن برگزار شد. در این کنگره جهتگیری آینده و حاکم بعدی کشور مشخص شد. شی جینپینگ، که قدرت خود را در سال‌های اخیر تثبیت کرده، برای پنج سال دیگر به عنوان رهبر حزب باقی ماند.
حق نشر عکس Paula Bronstein/ Getty Images
Image caption با درگذشت شاه تایلند یک ماه مراسم سوگواری برای او برگزار شد. شاه بهومیبول آدولیادی در زمان مرگ طولانی‌ترین دوران سلطنت را داشت.
حق نشر عکس Ahmed Jadallah/ Reuters
Image caption پناهجویی که گارد ساحلی لیبی نجاتش داده‌اند. صدها هزار پناهجو از کشورهای آفریقایی سعی می‌کنند با عبور از صحرا و رسیدن به سواحل لیبی از دریای مدیترانه بگذرند و به اروپا برسند.
حق نشر عکس LIANNE MILTON/ PANOS
Image caption در روز جشن مردگان در گواتمالا زنی در میان سنگ قبرها قدم می‌زند. بادبادک‌های رنگین در این روز به پرواز در می‌آیند تا ارواح خبیث را دور کنند..
حق نشر عکس Rebecca Cook/ Reuters
Image caption رز مک‌گووان مشتش را پس از یک سخنرانی در میشیگان بالا برده است. این اولین حضور عمومی او پس از آن بود که هاروی واینستین، تهیه‌کننده هالیوودی را به تجاوز متهم کرد. مک‌گووان یکی از چندین زنی است که می‌گویند هاروی واینستین به آنها تجاوز کرده یا مورد آزار جنسی قرارشان داده است. او این اتهام‌ها را رد می‌کند.
حق نشر عکس Paulo Whitaker/ Reuters
Image caption در حراجمعه (جمعه سیاه) سائوپائولو در برزیل، مشتری‌ها تلویزیون‌ها را روی دست می‌برند.
حق نشر عکس Mike Hutchings/REUTERS
Image caption مردم زیمباوه در حراره استعفای رابرت موگابه پس از ۳۷ سال را جشن می‌گیرند. پس از یک هفته تنش و کودتا امرسون مناگاگوا رئیس جمهور زیمباوه شد.
حق نشر عکس HERIKA MARTINEZ/AFP
Image caption مردی فرزندش را کنار دیوار مرزی آمریکا و مکزیک نگه داشته است. در روز جهانی حقوق بشر خانواده‌هایی که مرز آنها را جدا کرده به مدت چند دقیقه از خلال حصار با هم دیدار کردند.