'حمله هلیکوپترهای آمریکایی' به روستایی در سوریه

سوریه می گوید که چند فروند هلیکوپتر آمریکایی به روستایی در نزدیکی مرز سوریه و عراق حمله کرده اند.

خبرگزاری رسمی سوریه گفته است که این حملات در مرزهای شرقی سوریه صورت گرفته است. هلیکوپترهای آمریکایی پس از حمله، حریم هوایی سوریه را ترک کرده و به عراق رفتند.

رسانه های سوری گفته اند که چهار هلیکوپتر آمریکایی در این حمله شرکت داشتند. این مساله از سوی آمریکا هنوز تائید نشده است. یک سخنگوی ارتش آمریکا در عراق گفت که این گزارش ها در دست بررسی است.

طبق گزارش ها هشت نفر در این حملات کشته شده اند. این گزارش ها می گویند در ساختمان مورد هدف قرار گرفته، یک مرد با چهار پسرش و دو کارگر در حال کار بودند که هنوز این موضوع تائید نشده است. گزارش یک تلویزیون خصوصی هم حاکی از آن است که چهارده نفر در این حملات زخمی شده اند.

تلویزیون دولتی سوریه به نقل از شاهدان عینی گفته است که هلیکوپترهای نظامی آمریکا در این حملات دست داشته اند. این تلویزیون گفته است که سربازان آمریکایی به یک ساختمان در روستای السکریه در پانصد و پنجاه کیلومتری شمال شرقی دمشق، پایتخت حمله کرده اند

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام های سوری که نامشان اعلام نشده گفته است که نقاط مورد هدف قرار گرفته در نزدیکی منطقه مرزی ابو کمال بوده است. نقطه مورد هدف قرار گرفته در نزدیکی شهر مرزی القائم در عراق است که محل عبور شورشیان سنی است.

آمریکا تا کنون بارها سوریه را متهم کرده که به شورشیان اجازه ورود به عراق از طریق مرزهای خود را می دهد. سوریه این ادعا را همواره رد کرده است.

جلال طالبانی، رئیس جمهور عراق ماه پیش در دیدار با جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا گفت که سوریه و ایران -که از سوی آمریکا به دخالت در اوضاع عراق متهم اند- مشکلی برای عراق ایجاد نمی کنند.

سوریه پس از بیست و شش سال، در ماه جاری میلادی سفیری به عراق فرستاد. وزارت امور خارجه سوریه به دنبال این حملات، کاردار آمریکا و عراق را به این وزارتخانه احضار کرده است.