در اثر انفجار در نوار غزه یک پیکارجوی فلسطینی کشته شد

مرز غزه
Image caption اسرائیلی ها موجب تاخیر در ورود کالا به نوار غزه می شوند

پرسنل پزشکی فلسطینی در نوار غزه می گویند در اثر انفجار در این منطقه، یک پیکارجوی فلسطینی کشته و یک نفر دیگر به سختی مجروح شده است.

این انفجار، در نزدیکی اردوگاه پناهندگان فلسطینی جبلیه در شمال نوار غزه رخ داده است.

شاهدان عینی می گویند انفجار ناشی از حمله هوایی نیروهای اسرائیلی بوده است ولی ارتش اسرائیل هر گونه دخالتی را تکذیب کرده است.

گروه پیکارجوی فلسطینی موسوم به کمیته مقاومت مردمی، می گوید هنگامی که نفرات این گروه در حال نزدیک شدن به مرز مشترک اسرائیل و نوار غزه بودند هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفتند.

تحلیلگران می گویند گزارش های ضد و نقیض نشان دهنده افزایش تنش بین اسرائیل و فلسطینیان در حالی است که آتش بسی که 5 ماه از مدت آن می گذرد هنوز به قوت خود باقی است.

در طی یک هفته گذشته دست کم 12 پیکارجوی فلسطینی در جریان زد و خوردهای پراکنده در طول مرز غزه با اسرائیل کشته شده اند.

در همین مدت حدود 140 موشک و خمپاره از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل پرتاب شد که موجب محاصره یک هفته ای نوار غزه توسط اسرائیل شد.

روز گذشته نهاد خیریه بریتانیایی آکسفم، در مورد وضعیت فاجعه آمیز در غزه هشدار داد و خواستار رعایت توافق آتش بس شد.

این نهاد از رهبران جهان خواست که برای رفع محاصره غزه توسط اسرائیل تلاش کنند و از اسرائیل خواست اجازه ورود مایحتاج ضروری به داخل نوار غزه را بدهد.

آکسفم می گوید در صورت ادامه درگیری ها هر دو طرف صدمه می خورند.

در حال حاضر نیروگاه برق نوار غزه به دلیل این که اسرائیل اجازه ورود سوخت به غزه را نمی دهد تعطیل شده و در نتیجه آن بسیاری از شبکه های برق رسانی از کار افتاده اند.