عضو حماس در حمله هوایی اسرائیل کشته شد

Image caption مردی در شهر غزه به شکافی نگاه می کند که در اثر برخورد اشتباهی موشک ایجاد شده است

ساعاتی پس از اصابت راکت های حماس به مناطق اسرائیلی، حمله هوایی اسرائیل به نواحی جنوبی نوار غزه باعث کشته شدن یک عضو گروه حماس شد.

منابع نظامی اسرائیلی می گویند هدف حمله آنها ماموران پرتاب موشک و خمپاره حماس بوده است و حداقل دو فلسطینی دیگر نیز در جریان حمله هوایی اسرائیل مجروح شده اند.

در جریان حمله خمپاره و موشکی حماس به کسی آسیب نرسید.

حماس اعلام کرده بود موشک باران مناطق اسرائیلی را در پاسخ به کشته شدن سه عضو این گروه توسط نیروهای اسرائیلی در روز سه شنبه انجام می دهد.

از هفته گذشته که حماس به آتش بس شش ماهه با اسرائیل خاتمه داد بیش از 50 راکت از نوار غزه به سوی مناطق اسرائیلی شلیک شده است.

اسرائیل همچنین اعلام کرد به دلیل حملات حماس دو گذرگاه در غزه را که قرار بود در روز چهارشنبه بازشوند، کماکان بسته نگه خواهد داشت.

بر اساس اظهارات منابع اسرائیلی تنها از سه شنبه شب 30 موشک و 30 خمپاره از نوار غزه شلیک شده است.

یکی از این موشک ها در نزدیکی یک محوطه بازی کودکان اسرائیلی فرود آمد اما به مصدومیت کسی منجر نشد.

با این حال گزارش هایی از وقوع مصدومیت در داخل غزه منتشر شده که دلیل آن سقوط زودهنگام موشک های فلسطینیان بوده است.

همچنین درباره اینکه سه فلسطینی کشته شده در جریان درگیری با ارتش اسرائیل کشته شده اند یا در هنگام کار گذاشتن بمب جان خود را از دست داده اند گزارش های متناقضی منتشر شده است.

حماس در روز جمعه گذشته اسرائیل را مسبب پایان آتش بس دانست و اعلام کرد اسرائیل به مفاد آتش بس، از جمله بازکردن گذرگاه های مرزی، بی اعتنا بوده است.

از سوی دیگر دولت اسرائیل اعلام کرده است که باز کردن گام به گام گذرگاه ها را در دستور کار قرار داده بود اما وقتی حماس حاضر به اجرای مفاد توافق از جمله پایان دادن به شلیک موشک و متوقف کردن قاچاق اسلحه نشد، روند بازگشایی گذرگاه ها متوقف شد.

پیشتر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در جریان سفری به قاهره گفت مصر تلاش خواده کرد تا آتش بس دوباره برقرار شود.

مطالب مرتبط