حمله نیروی دریایی آلمان به دزدان دریایی

تفنگداران دریایی آلمان
Image caption شورای امنیت به اعضای سازمان ملل متحد اجازه داده با دزدان دریایی سومالیایی برخورد کنند

نیروی دریایی آلمان از جلوگیری از حمله دزدان دریایی سومالیایی به یک کشتی مصری خبر داده است.

تفنگداران ناو کارلزروهه موفق شدند شش تن از دزدان دریایی را در خلیج عدن بازداشت کنند ولی آنها را به دستور دولت آلمان آزاد کردند.

همزمان، سه ناو چینی روز پنجشنبه راهی خلیج عدن شدند تا از کشتی های تجاری این کشور در برابر دزدان دریایی سومالیایی محافظت کنند.

این کشتی های شامل دو رزمناو و یک کشتی پشتیبانی کننده است.

امسال دزدان دریایی سومالیایی حداقل یکصد بار به کشتی های تجاری در خلیج عدن حمله کرده اند و چند کشور از جمله ایران، ناوگان دریایی خود را به این منطقه فرستاده اند.

به گزارش نیروی دریایی آلمان، زمانی که دزدان دریایی به کشتی تجاری وادی العرب حمله کردند، یکی از هلیکوپترهای مستقر بر روی ناو کارلزروهه به آنها حمله کرد و یکی از دزدان را مجروح کرد.

سپس ملوانان آلمانی با استفاده از قایق های تندرو دزدان دریایی را محاصره و آنها را خلع سلاح کردند.

یکی از سخنگویان نیروی دریایی آلمان به بی بی سی گفت که تصمیم گیری درباره آزاد کردن دزدان دریایی بازداشت شده در برلین انجام شده است.

سخنگوی نیروی اعزام شده اتحادیه اروپا به آب های ساحلی سومالی هم به بی بی سی گفت که آلمان تنها زمانی دزدان دریایی را بازداشت خواهد کرد که منافع این کشور آسیب دیده باشد.

در این حال، دزد دریایی مجروح شده در حمله نیروی دریایی آلمان در حال درمان بر روی ناو کارلزروهه است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به تازگی با تصویب قطعنامه ای به اعضای این سازمان اجازه داد برای مقابله با دزدان دریایی علیه آنها اقدام کنند و به بازداشت آنها دست بزنند.

مطالب مرتبط