تلفات سنگین حمله هوایی اسرائیل به غزه

حمله به غزه
Image caption تعدادی از موشک های اسرائیلی به مناطقی از نوار غزه که دارای تراکم جمعیت است اصابت کرد

بمب افکن های F-16 اسرائیلی با پرتاب موشک به چندین نقطه در شهر غزه حمله کرده اند.

منابع فلسطینی می گویند موشک های اسرائیلی چند مجتمع ساختمانی متعلق به نیروهای امنیتی حماس در مرکز شهر غزه را هدف قرار داده اند.

یکی از مقام های حماس شمار کشته شدگان را 140 نفر اعلام کرده است.

تعداد مجروحان حدود 200 نفر گزارش شده است

گفته می شود توفیق جابر، رئیس پلیس شهر غزه از جمله کشته شدگان است.

شاهدان عینی در شهر غزه گفتند هواپیماهای اسرائیلی بیش از 20 موشک به شهر غزه پرتاب کرده اند و تصاویر تلویزیونی مخابره شده، اطراف شهر غزه را در حالی که دود آسمان آن را فرا گرفته نشان می دهد.

اسرائیل انجام حملات را تایید کرده و اعلام کرده است که این حملات در پاسخ به ادامه حملات موشکی فلسطینیان به مناطق اسرائیلی نشین انجام شده است.

ژنرال آوی بنایاهو، یک سخنگوی نظامی اسرائیل گفت حملات به غزه تازه شروع کار است و ارتش متناسب با وضعیت موجود، اقدام خواهد کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرده "عاملان حملات تروریستی"، اردوگاه های آموزشی و انبارهای اسلحه حماس را هدف قرار داده است.

تلویزیون الاقصی که توسط حماس اداره می شود گزارش کرده است: "مقر اکثر نهادهای امنیتی در غزه بطور کامل در حمله صهیونیست ها تخریب شده است."

محمود عباس، رئیس حکومت فلسطینیان حمله هوایی اسرائیل را محکوم کرده و این کشور را به خویشتنداری دعوت کرده است.

حماس با فاصله کمی پس از وقوع حمله با پرتاب موشک به جنوب اسرائیل به این حملات پاسخ داد.

در جریان این حمله یک زن در شهر نتیوت، در اسرائیل کشته شد.

گزارشگر بی بی سی می گوید حملات انجام شده از نظر شدت در مقایسه با حملات اخیر اسرائیل کم سابقه بوده است و احتمالا حاکی از آن است که بزودی عملیاتی زمینی نیز از سوی اسرائیل انجام خواهد شد.

در طی روزهای اخیر احتمال انجام حمله ای زمینی به غزه و علیه پیکارجویان فلسطینی که به پرتاب راکت و خمپاره به مناطق اسرائیلی نشین مبادرت می ورزند، از سوی مقام های امنیتی اسرائیل مورد بحث قرار گرفته بود.

حمله پیکارجویان حماس به خاک اسرائیل پس از پایان آتش بس 6 ماهه بین حماس و اسرائیل بود.

مطالب مرتبط