هیلاری کلینتون قول استفاده از دیپلماسی را داد

هیلاری کلینتون
Image caption هیلاری کلینتون گفت او برای برقراری صلح در خاورمیانه تلاش خواهد کرد

سناتور هیلاری کلینتون که باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب آمریکا وی را برای پست وزارت خارجه این کشور در نظر گرفته در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا حاضر شده و به سئوالات اعضای این کمیته در ارتباط با سیاست خارجی آمریکا پاسخ داده است.

جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای تصمیم در باره تایید انتخاب سناتور کلینتون توسط باراک اوباماست و رأی گیری اعضای کمیته در روز پنجشنبه هفته جاری صورت خواهد گرفت.

سناتور کلینتون گفت دولت جدید آمریکا تمام تلاش خود را برای حمایت از اسرائیلی ها و فلسطینیانی که خواستار یک صلح پایدار در خاورمیانه هستند، به کار خواهد برد.

هیلاری کلینتون بر این نکته تاکید کرد که آمریکا نمی تواند به تنهایی مشکلات دشوار را حل کند و دنیا نیز بدون آمریکا قادر به این کار نیست.

هیلاری کلینتون گفت بزرگترین خطری که جهان با آن مواجه است این است که سلاح های مخرب جمعی به دست تروریست ها بیافتد.

خانم کلینتون افزود که برنامه او این است که با روسیه و چین در مورد مسائل مهم اقتصادی، امنیتی و عدم تکثیر هسته ای از نزدیک کار کند.

هیلاری کلینتون در باره نقش آتی آمریکا گفت این کشور قدرت با ذکاوتی خواهد بود که در آن رهبری با دیپلماسی خواهد بود.

کیم قطاس، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید نظرات خانم کلینتون در مورد روابط خارجی به میانه روها نزدیک است و قرار است وی با رئیس جمهوری که محبوبیت دارد کار کند و به همین جهت احتمال نمی رود که اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا او را در وضعیت دشواری قرار دهند.

خبرنگار بی بی سی می افزاید که سیاستمداران در واشنگتن علاقمندند که از نقطه نظرات خانم کلینتون در مورد یک رشته مسائل گسترده در سیاست خارجی از جمله ایران، خاورمیانه، روسیه و افغانستان آگاه شوند.

مطالب مرتبط