حمله آمریکا به پاکستان نه کشته برجای گذاشت

هواپیمای جنگی بدون سرنشین
Image caption این حملات معمولا توسط هواپیماهای جنگی بدون سرنشین انجام می شود

حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکا درشمال غرب پاکستان نه کشته بر جای گذاشت.

دست کم یک موشک به خانه ای در شهر میرالی در وزیرستان شمالی اصابت کرد، منطقه ای که پایگاه القاعده و شورشیان طالبان است.

دومین حمله هواپیمای بدون سرنشین احتمالا در وزیرستان جنوبی گزارش شده است اما هنوز خبری از تلفات و مجروحان مخابره نشده است.

پاکستان مدت ها است که بر سر این مسئله بحث می کند که چنین حوادثی سبب خشونت و آشوب در مناطق قبیله ای می شود.

این نخستین حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به اهدافی در مناطق قبیله ای پاکستان از زمانی است که باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور امریکا معرفی شده است.

در همین حال بر اساس گزارشها دو نیروی امنیتی پاکستان در اثر یک حمله انتحاری کشته شدند. این حادثه هنگامی اتفاق افتاد که یک بمبگذار انتحاری خودروی خود را به یک پاسگاه پلیس در دره سوات کوبید.

بر اساس گزارشها نخستین حمله هواپیماهای بدون سرنشین به خانه ای در روستای زیراکایی در ساعت پنج به وقت محلی شد که متعلق به خلیل خان بود.

مقامات رسمی می گویند که چهار شورشی عرب در این حمله کشته شدند. هویت این افراد هنوز مشخص نشده است اما مقامات می گویند یکی از کشته شدگان از اعضای القاعده است.

گزارش های محلی حاکی از آن است که دومین حمله در خانه یکی از ستیزه جویان طالبان روی داد، این حادثه در 10 کیلومتری شهر وانا به وقوع پیوست.

بیشتر از 20 حمله از طرف این هواپیماها در طول ماههای گذشته انجام شده که هدفشان مناطق شمال غربی پاکستان بوده است. این مسئله به اعتراضات پاکستان علیه خط مشی امریکا در منطقه دامن زده است.

روز پنج شنبه رئیس جمهور اوباما، ریچارد هولبروک را بعنوان فرستاده ویژه افغانستان و پاکستان برگزیده، و قول داد که نماینده اش تلاش می کنند، تهدیدهایی را که از طرف افراطیون به هر دو کشور تحمیل شده، حل کنند.

اوایل روز جمعه بمبی در حاشیه یکی از جاده های اطراف شهر مینگورا منفجر شد. زمانی که یکی از گشتی های امنیتی در حال عبور از این جاده بودند.

مطالب مرتبط