11:06 گرينويچ - شنبه 14 فوريه 2009 - 26 بهمن 1387

حمله موشکی به پاکستان و هشدار زرداری

آصف زرداری

آصف زرداری می گوید طالبان در بخش بزرگی از پاکستان استقرار یافته اند

بنا بر گزارش های رسیده از پاکستان، در اثر حمله موشکی به شمال غرب پاکستان که تصور می رود توسط یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی صورت گرفته دست کم 25 نفر کشته شده اند.

گفته می شود این هواپیما در منطقه قبایلی وزیرستان جنوبی به خانه ای که پیکارجویان طالبان از آن استفاده می کردند، چند موشک پرتاب کرده است.

این منطقه در نزدیکی مرز افغانستان قرار دارد.

در همین حال ریچارد هولبروک، نماینده جدید آمریکا در منطقه که در افغانستان به سر می برد با اعضای دولت این کشور سرگرم گفتگوست.

گفتگو با محمد متین

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

افغانستان و آمریکا می گویند پناهگاه های پیکارجویان در مناطق قبایلی پاکستان، کمکی حیاتی برای شورشیان طالبان در افغانستان است.

واکنش آصف علی زرداری

در همین حال آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان گفته است طالبان در بخش بزرگی از پاکستان استقرار یافته و این کشور را ناچار می کنند که برای بقای خود با آنها بجنگد.

آقای زرداری گفت طالبان برای به دست گرفتن قدرت در پاکستان تلاش می کنند.

رئیس جمهوری پاکستان که با شبکه خبری سی بی اس صحبت می کرد گفت این کشور در گذشته وجود طالبان را انکار می کرده و ضعفی نشان داده بود که طالبان از آن سوء استفاده می کرد.

در هفته گذشته باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفته بود تردیدی وجود ندارد که پیکارجویان در مناطق قبیله ای مرزی پاکستان بدون نگرانی و در محیطی امن فعالیت می کنند.

او افزوده بود آمریکا تلاش خود را بعمل خواهد آورد تا مطمئن شود پاکستان در مبارزه با این تهدید متحدی قدرتمند است.

آمریکا در ماه های اخیر بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین بیش از 20 حمله هوایی به شمال غرب پاکستان (سه حمله پس از روی کار آمدن باراک اوباما) کرده است.

دولت پاکستان مدتهاست که اینگونه حملات را مخرب دانسته و آن را نقض تمامیت ارضی این کشور خوانده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.