بازداشت در ارتباط با حمله به تیم ورزشی سریلانکا در پاکستان

نمایش مهمات و اسلحه به دست آمده از محل عملیات
Image caption پلیس پاکستان اسلحه و مهمات به دست آمده را به نمایش گذاشت

پلیس پاکستان چندین نفر را به ظن ارتباط با حمله مسلحانه به تیم کریکت سریلانکا بازداشت کرده است.

روز چهارشنبه، 4 مارس (14 اسفند)، منابع پلیس شهر لاهور در پاکستان اعلام کردند که در پی حمله مسلحانه به اتوبوس حامل بازیکنان تیم کریکت سریلانکا در روز گذشته، چند نفر که اکثر از اعضا و هواداران گروه های تندرو وابسته به القاعده و طالبان هستند بازداشت شده اند و تلاش برای شناسایی یافتن مهاجمان ادامه دارد.

در این حمله، شش مامور پلیس و یک غیرنظامی پاکستانی کشته و نوزده نفر، از جمله هفت تن از بازیکنان تیم کریکت سریلانکا و یکی از مربیان این تیم زخمی شدند.

پلیس لاهور با برگزاری یک نشست خبری در روز چهارشنبه، مقادیری مهمات را که گفته می شود از نزدیک محل عملیات روز چهارشنبه به دست آمده به خبرنگاران نشان داد.

در این نشست خبری اعلام شد که در حمله روز گذشته دوازده فرد مسلح به اسلحه سبک، نارنجک و نارنجک انداز شرکت داشتند که پس از درگیری با ماموران پلیس، موفق شدند از محل عملیات بگریزند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت حمله روز چهارشنبه را بر عهده نگرفته است اما برخی منابع پاکستانی گروه اسلامگرای لشکر طیبه را، که به داشتن ارتباط با شبکه القاعده و گروه طالبان متهم است، عامل این عملیات دانسته اند.

Image caption بازیکنان سریلانکایی به کشور خود بازگشته اند

همزمان، اعضای تیم کریکت سریلانکا در میان استقبال گرم طرفداران این تیم به کشور خود بازگشته اند.

برخی رسانه های گروهی سریلانکا مسئولان ورزشی این کشور را به دلیل موافقت با اعزام تیم کریکت به پاکستان مورد انتقاد شدید قرار داده اند.

پیش از این برخی از کشورها، از جمله کانادا و هند، به دلایل امنیتی از اعزام تیم کریکت خود به پاکستان خودداری کرده بودند و تیم سریلانکایی به جای این تیم ها به پاکستان دعوت شد.

در پی حملات روز چهارشنبه، مقامات ورزشی زلاندنو گفتندکه برنامه سفر تیم کریکت این کشور به پاکستان را لغو خواهند کرد و شورای بین المللی کریکت نیز گفته است نسبت به میزبانی مشترک پاکستان برای مسابقات جام جهانی کریکت در سال 2011 تردیدهایی دارد.

مطالب مرتبط