حمله به مقر سازمان اطلاعات پاکستان در مولتان

Image caption بمبگذاری ها در سراسر پاکستان افزایش یافته است

پرتاب راکت و انفجار یک خودرو در برابر مقر سازمان اطلاعات پاکستان در شهر مولتان منجر به کشته شدن دوازده نفر شده است.

بیش از بیست و پنج نفر هم در عملیاتی در منطقه قاسم بلا در استان پنجاب پاکستان زخمی شده اند. هنوز گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته اما پیکارجویان وابسته به طالبان متهم اصلی این حادثه به حساب می آیند.

این اتفاق یک روز پس از انفجار دو بمب در بازار شلوغ لاهور روی می دهد که به مرگ 48 نفر انجامید.

شبکه های تلویزیونی پاکستان تصاویری از ساختمان های آسیب دیده در مولتان و آمبولانس های حاضر در محل را نشان داده است.

یک مقام بلندپایه پلیس به بی بی سی گفته است که دو یا سه نفر با خودرو به محل نزدیک شدند. یکی از مهاجمان هنگامی که خودرو به ایست بازرسی رسید، از ماشین پیاده شد و با یک راکت پرتاب کن به سمت ساختمان شلیک کرد که این به فرو ریختن ساختمان منجر شد.

به گفته این مقام پلیس، در این هنگام دو مهاجم دیگر خودرو را به داخل محوطه هدایت کردند و آن را منفجر کردند که در این انفجار، مقر سازمان اطلاعات پاکستان هدف قرار گرفت.

خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید طی هفته های اخیر حملات مرگباری در پاکستان روی داده است اما این حمله یکی از جسورانه ترین حملات بوده است.

در حالی که ارتش پاکستان به حملات خود به نیروهای طالبان در وزیرستان جنوبی و در نزدیکی مرز افغانستان ادامه می دهد، بمبگذاری ها در سراسر پاکستان افزایش یافته است.

ارتش پاکستان از حدود دو سال پیش مقابله با افراد مسلح وابسته به اسلامگرایان تندرو در این منطقه را آغاز کرده و از اواسط ماه اکتبر سال جاری به عملیات خود شدت بخشیده است.

در مقابل، شورشیان مسلح که به طالبان پاکستانی موسوم هستند، عملیات خود علیه مراکز شهری پاکستان را از جمله از طریق حملات انتحاری شدت داده اند که موجب تلفات سنگینی شده است.

مرگ سه نفر در وزیرستان

گزارش ها حاکی از آن است که حمله هوایی آمریکا به مناطق قبایلی پاکستان در نزدیکی مرز با افغانستان منجر به کشته شدن سه نفر شده است. این افراد در خودرویی در شمال وزیرستان بودند که موشک به آنها اصابت کرد.

یک مقام پاکستانی گفته است که افراد کشته شده، از اعضای پیکارجویان طالبان بودند.

مطالب مرتبط