کشته شدن هشت پیکارجو در شمال غربی پاکستان

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی
Image caption حملات فزاینده توسط هواپیماهای بدون سرنشین که آمریکا هیچوقت صراحتا مسئولیت آن را نپذیرفته، سبب اعتراض مردم ناحیه وزیرستان شده است

مقام های امنیتی پاکستان می گویند دو موشک پرتاب شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به کشته شدن هشت پیکارجو در شمال غربی این کشور منجر شده است.

این مقامات گفته اند موشک اول، دو خودرو را در روستایی در مناطق قبیله ای در شمال پاکستان مورد هدف قرار داد و شش پیکارجو را کشت.

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی همچنین موشک دیگری را به سمت وانتی شلیک کرد که منجر به کشته شدن دو پیکارجوی دیگر شد.

هویت کشته شدگان هنوز اعلام نشده است.

مناطق قبیله ای وزیرستان شمالی، به عنوان پایگاه طالبان و پیکارجویان القاعده شناخته می شود که مسئول چندین حمله انتحاری و بمبگذاری های خونین در پاکستان شناخته می شوند.

حملات این گروه ها به کشته شدن بیش از سه هزار نفر طی چند سال گذشته منجر شده است.

نیروهای امنیتی پاکستان از ماه اوت سال ۲۰۰۸ به توافق آتش بس با پیکارجویان خاتمه داده و حملات تهاجمی عمده ای علیه طالبان و القاعده در این منطقه به راه انداختند.

برخی تحلیلگران می گویند حملات فزاینده توسط هواپیماهای بدون سرنشین که آمریکا هیچوقت صراحتا مسئولیت آن را نپذیرفته، سبب اعتراض مردم ناحیه وزیرستان شده و احساسات ضد آمریکایی را در منطقه افزایش داده است.

ساکنان این منطقه قبایلی، همچنین از دولت مرکزی شکایت دارند که برای جلوگیری از این حملات اقدامی به عمل نمی آورد.

پاکستان تا کنون چندین بار از آمریکا خواسته به این گونه حملات خود پایان دهد ولی آمریکا این درخواست ها را نادیده گرفته است.

مطالب مرتبط