محکومیت چهار ایرانی به اتهام قاچاق دختران در بریتانیا

اعضای باند قاچاق انسان
Image caption فاطمه حقیقت، ماهرخ جمالی و رسول غلامپور؛ سه تن از اعضای یک باند قاچاق دختران

دادگاهی در شهر لندن چهار ایرانی را به اتهام قاچاق دختران جوان و سوء استفاده جنسی از آنها به زندان محکوم کرد.

در پی محاکمه اعضای یک باند قاچاق انسان که روز سه شنبه ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در شهر لندن برگزار شد، سه زن و یک مرد ایرانی به اتهام سوءاستفاده جنسی از دختران جوان و اقدام برای فروش آنها به زندان محکوم شدند.

ماهرخ جمالی، ۴۱ ساله سردسته این باند و رسول غلامپور، ۳۰ ساله از اعضای این باند هر کدام به دو سال و نه ماه زندان محکوم شدند.

همچنین فاطمه حقیقت ۲۴ ساله به دو سال و شش ماه زندان و سارا بردبار، همسر رسول غلامپور به دو سال و سه ماه زندان محکوم شده اند.

این چهار نفر، یک سال پیش در هتلی در غرب لندن بازداشت شدند. آنها قصد فروش هشت نفر از دخترانی را که برایشان کار می کردند داشتند اما قبل از انجام این معامله به وسیله پلیس دستگیر شدند.

این افراد در دادگاه اتهام خود را مبنی بر بهره کشی جنسی از دختران ۱۷ تا ۲۲ ساله و اقدام برای فروش آنها اقرار کردند.

دخترانی که برای این باند کار می کردند از ملیت های مختلف از جمله بریتانیایی، ایرانی و اروپای شرقی بوده اند و اعضای باند آنها را به بهانه رقصیدن به دام انداخته بودند.

یکی از مقامات دادگاه تایید کرد که برخی از دخترانی که برای این باند کار می کرده اند، کم سن بوده اند اما گفت مدرکی دال بر اینکه از یک دختر ۱۴ ساله بهره کشی جنسی شده باشد وجود ندارد و اعضای این باند فقط از عکس این دختر برای جلب نظر مشتری ها استفاده می کرده اند.

همچنین گفته می شود که اعضای این باند به مشتریانشان گفته اند که تعدادی از این دختران باکره هستند.

مطالب مرتبط