پوشیدن دامن کوتاه در یک شهر ایتالیا ممنوع می‌شود

ممنوعیت پوشش در این شهر ساحلی در ایتالیا شامل دامن و جین های کوتاه می شود
Image caption ممنوعیت پوشش در این شهر ساحلی در ایتالیا شامل دامن و جین های کوتاه می شود

یک شهر ساحلی در ایتالیا درصدد آن است تا پوشیدن دامن کوتاه و لباس های بدن نما را در این شهر ممنوع کند. این برنامه برای بهبود وضعیتی است که شهردار این شهر ساحلی آن را استاندارد "نجابت عمومی"نامیده است.

شهر کاستلا ماری دی استابیا در جنوب خلیج ناپل، تازه ترین شهر ایتالیاست که از اختیارات جدید برای مقابله با رفتارهای ضد اجتماعی استفاده می کند.

لوییجی بو بییو، شهردار این شهر ساحلی می گوید "این مقررات باعث بازگشت ادب شهری می شود و همزیستی مدنی را آسان تر می کند. "

در صورت تصویب ابن طرح متخلفان بین ۲۵ تا ۵۰۰ یورو جریمه می شوند.

"تصمیم صحیح"

دانکن کندی خبرنگار بی بی سی در ایتالیا می گوید سیاست آقای بو بییو شهردار کاستلا ماری دی استابیا این است که لباس های بدن نما و خیلی باز در این شهر پوشیده نشود.

گزارشگر بی بی سی می گوید این به آن معنا است که پوشیدن انواع دامن و جین کوتاه را در این شهر ممنوع می شود.

آقای بوبییو شهردار این شهر که از حزب آزادی است می گوید هدف او افراد "بی نزاکت، سرکش و بدرفتار" هستند.

همچنین اگر این طرح رای مورد نظر را کسب کند، در این شهر ساحلی، گرفتن حمام آفتاب و بازی فوتبال در اماکن عمومی نیز ممنوع می شود.

دون پائولو چچره، کشیش محلی در مصاحبه با روزنامه ای در ناپل می گوید: "با این تصمیم موافق است." او ادامه می دهد: "این کار می تواند با افزایش آزار و اذیت جنسی مبارزه کند."

کاستلا ماری دی استابیا، تازه ترین شهری است که از اختیاراتی که سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا به شهردارها داده، استفاده می کند. این اختیارات برای مبارزه با جنایات و رفتارهای نابهنجار اجتماعی است.

در بقیه شهرهای نیز ممنوعیت هایی در نظر گرفته شده است.ساخت قلعه شنی، بوسیدن در ماشین، غذا دادن به گربه های ولگرد، همراه داشتن تنه درخت و استفاده از ماشین چمن زنی در تعطیلات آخر هفته در برخی شهرها ممنوع شده است.

مطالب مرتبط