استفاده از عکس چاوز در ونزوئلا باید با اجازه او باشد

چاوز
توضیح تصویر،

ده ها هزار پوستر و شعارهای تبلیغاتی در ستایش هوگو چاوز در سراسر ونزوئلا به چشم می خورد

دولت ونزوئلا اعلام کرده که استفاده از عکس هوگو چاوز، رئیس جمهوری این کشور برای مقاصد تبلیغاتی بدون اجازه قبلی و مستقیم شخص وی ممنوع است.

به موجب دستور جدید، نصب عکس هوگو چاوز در ساختمان های دولتی نیز بدون رضایت قبلی وی مجاز نخواهد بود.

در حال حاضر، هنگامی که مسافران وارد فرودگاه کاراکاس می شوند عکس های آقای چاوز به آنان خوش آمد می‌گوید.

علاوه بر این ده ها هزار پوستر و شعارهای تبلیغاتی که موضوع آن ها دست آوردهای اصلاحات سوسیالیستی حکومت آقای چاوز است در سراسر ونزوئلا به چشم می خورد.

دولت ونزوئلا اکنون در صدد برآمده استفاده از عکس رئیس جمهوری را کنترل کند.

بنا بر دستوری که دولت ونزوئلا صادر کرده استفاده از تصویر آقای چاوز در طرح های زیربنایی، ساختمانی، نهادهای آموزشی و هر گونه ساختمان دولتی، بدون اجازه قبلی وی ممنوع است.

ویل گرانت، خبرنگار بی بی سی در کاراکاس می گوید اگر چه احزاب مخالف مدت ها از این که طرفداران هوگو چاوز از اماکن عمومی و تابلوهای دیواری در کاراکاس و سایر شهرهای ونزوئلا برای تبلیغات حزبی استفاده می کنند شکایت کرده و آن را به مثابه غصب و مصادره این مکان ها خوانده‌اند؛ بعید به نظر می رسد که دستور اخیر برای راضی کردن منتقدین صورت گرفته باشد.

دولت ونزوئلا دلیل صدور این دستور را حفظ نقش قابل احترام هوگو چاوز به عنوان رهبر کشور اعلام کرده است.

ولی همانطور که خبرنگار بی بی سی می گوید اجرای این دستور کار آسانی نیست چون خود دولت سرپرستی بسیاری از گروههایی را بر عهده دارد که کارشان تبلیغ برای هوگو چاوز از طریق نقاشی بر روی دیوار و سایر شعارهای تبلیغاتی است و بعید به نظر می رسد این گروهها به کشیدن تصویر کسی که او را رفیق و همقطار خطاب می کنند، پایان دهند.