ضرب الاجل مخالفان سرهنگ قذافی به نیروهای طرفدار او

مخالفان مسلح سرهنگ قذافی
توضیح تصویر،

مخالفان مسلح سرهنگ قذافی بیشتر نقاط طرابلس، پایتخت لیبی را تحت کنترل خود در آورده اند، اما در گوشه و کنار کشور هنوز درگیریهای پراکنده ادامه دارد

رهبران مخالفان سرهنگ قذافی به نیروهای طرفدار او هشدار داده اند که اگر تا روز شنبه تسلیم نشوند با برخورد نظامی مواجه خواهند شد.

مصطفی عبدل جلیل، رییس شورای انتقالی ملی لیبی گفت این ضرب الاجلی است که برای طرفداران سرهنگ قذافی در زادگاه او، شهر سرت و همچنین شهر های دیگر تعیین شده است.

این ضرب الاجل پس از آن اعلام می شود که همسر و سه فرزند سرهنگ قذافی به الجزایر کشور همسایه فرار کردند.

اقدام الجزایر در پناه دادن به اعضای خانواده سرهنگ قذافی با واکنش خشمگینانه شورای انتقالی ملی لیبی مواجه شده است.

یک سخنگوی مخالفان سرهنگ قذافی اقدام الجزایر را "حرکتی خصمانه علیه مردم لیبی" توصیف کرد و گفت که آنها از تمام ابزار قانونی ممکن استفاده خواهند کرد تا اعضای خانواده سرهنگ قذافی را وادار به بازگشت کنند.

اما نماینده الجزایر در سازمان ملل متحد از تصمیم کشورش مبنی بر پناه دادن به همسر و سه فرزند سرهنگ معمر قذافی، رهبر فراری لیبی دفاع کرده است.

مراد بن مهیدی به بی بی سی گفت که در این منطقه صحرایی "مهمان نوازی قاعده ای مقدس" به شمار می رود.

همزمان با این تحولات اطلاعات جدیدی در مورد کشتارهای دسته جمعی اخیر در لیبی منتشر شده است.

بنابر اظهارات محمد العلاجی، وزیر دادگستری شورای انتقالی لیبی چهار گور دسته جمعی در این کشور کشف شده که یکی از آنها در پشت پایگاه نیروهای تحت امر خمیس، یکی از فرزندان سرهنگ قذافی قرار دارد.

مخالفان مسلح سرهنگ قذافی روز ۲۱ اوت بیشتر نقاط طرابلس، پایتخت لیبی را تحت کنترل خود در آوردند، اما در گوشه و کنار کشور هنوز درگیریهای پراکنده ادامه دارد.

خود سرهنگ قذافی در حال حاضر در نقطه ای نامعلوم است و در مورد محل اختفای او گمانه زنی های مختلفی وجود دارد.

بر اساس برخی شایعات رهبر فراری لیبی در شهر سرت مخفی شده و شایعات دیگر از حضور او در شهر بن ولید در جنوب شرقی طرابلس حکایت دارد. بر اساس برخی گمانه زنی های دیگر آقای قذافی هنوز در نقطه ای از طرابلس است.