۱۸ نفر به دست نیروهای امنیتی یمن کشته شدند

حق نشر عکس Reuters
Image caption مخالفان آقای صالح از ماه فوریه تا کنون، یعنی حدود ۸ ماه است، که در نزدیکی "میدان تغییر" در صنعا اردو زده‌اند

نیروهای امنیتی یمن، دست کم ۱۸ نفر از تظاهرکنندگانی را که در صنعا، پایتخت اجتماع کرده و خواهان برکناری علی عبدالله صالح رئیس جمهوری بودند، با شلیک گلوله از پای درآورده‌اند.

شاهدان می‌گویند که ماموران پلیس بر روی تظاهرکنندگان آتش گشودند و از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

مخالفان آقای صالح، که خواهان برکناری او از قدرت هستند، به منظور نمایش دادن میزان اعتراض خود، از ماه فوریه تا کنون، یعنی حدود ۸ ماه است، که در نزدیکی "میدان تغییر" در صنعا، اردو زده‌اند.

پیشتر، نیروهای وفادار به رئیس جمهوری، در نزدیکی منزل صادق الاحمر، یکی از سران بلند پایه قبایلی یمن، که از منتقدان علی عبدالله صالح است، دست به تیراندازی زدند.

وزیر کشور یمن گفته است که این سربازان در پاسخ به گلوله‌هایی که به سمت وزارت کشور شلیک می‌شد، اقدام به تیراندازی کرده‌ بودند.

علی عبدالله صالح، که در جریان انفجار بمبی در کاخ ریاست جمهوری در ماه ژوئن (حدود سه ماه پیش) زخمی شده بود، در حال حاضر در عربستان سعودی به سر می‌برد و در آن جا تحت مداوا قرار دارد.

هر چند که بیش از ۸ ماه از آغاز اعتراض‌های سراسری در یمن می‌گذرد، آقای صالح در مقابل درخواست‌های بین المللی، حاضر به کناره‌گیری نشده است.

مطالب مرتبط