ازدواج عاشقانه در 'روستایی در هند' ممنوع شد

حق نشر عکس afp
Image caption مسئولان روستایی در ایالت اوتارپرادش هند ازدواج عاشقانه را در تضاد با ازدواج سنتی دانسته و آن را ممنوع کردند

گزارش شده است که در روستایی در ایالت اوتارپرادش هند، ازدواج عاشقانه ممنوع شده و مجموعه‌ای از قوانین محدودکننده علیه زنان وضع شده است.

بر اساس این گزارش، مسئولان شورای محلی روستای "آسارا" اعلام کردند که زنانی که کمتر از ۴۰ سال سن دارند، نباید برای خرید به تنهایی از خانه خارج شوند و حق استفاده از تلفن همراه در خارج از خانه را هم ندارند.

به آنها دستور داده شده است که وقتی در محیط بیرون هستند، سرخود را بپوشانند.

همچنین گزارش شده است که مسئولان این روستا اعلام کرده‌اند که افرادی که از روی عشق با یکدیگر ازدواج می‌کنند اجازه ندارند در این روستا زندگی کنند.

ستار احمد یکی از اعضای شورای شهر آسارا به خبرگزاری فرانسه گفت که "ازدواج عاشقانه" در تضاد با "ازدواج سنتی"، به زیان مصالح جامعه و باعث شرمساری است.

او گفت: "این مساله برای والدین، به ویژه پدر و مادر دخترها خیلی سخت است چون چنین ازدواجی به احترام خانواده ضربه می‌زند."

مسئولان این روستا می‌گویند که این محدودیت‌ها در واکنش به مواردی از آزار و ایجاد مزاحمت وضع شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور هند نیز روز جمعه ۱۳ جولای، این قوانین را مورد انتقاد قرار داد و گفت که چنین قوانینی در یک جامعه دموکراتیک هیچ جایگاهی ندارند.

او که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، اعلام کرد که پلیس با هر حرکتی که بر مبنای این قوانین غیرقانونی انجام شود برخورد خواهد کرد.

منطقه‌ای که این روستا در آن واقع شده است با شهر دهلی، پایتخت هند فقط ۴۰ کیلومتر فاصله دارد.