یکی از مخالفان دولت روسیه به هشت سال حبس محکوم شد

به روز شده:  11:46 گرينويچ - سه شنبه 28 اوت 2012 - 07 شهریور 1391

تایسیا اوسیپووا بر بی‌گناهی خود اصرار ورزید

تایسیا اوسیپووا، یکی از فعالان مخالف دولت روسیه، به جرم حمل هروئین به هشت سال حبس محکوم شد. این حکم دو برابر مجازاتی است که دادستان درخواست کرده بود.

هواداران خانم اوسیپووا می‌گویند دادگاه او با انگیزه‌های سیاسی برگزار شده است.

خانم اوسیپووا می‌گوید پس از آن که او از شهادت علیه همسر خود، سرگئی فومچنکوف، از رهبران جنبش روسیه دیگر، خودداری کرد، به تلافی این اقدام، در خانه‌اش مواد مخدر جاسازی شد.

حکم جدید این فعال سیاسی پس از آن صادر می‌شود که دیمیتری مدودف، رییس‌جمهور پیشین روسیه، رای دادگاه قبلی مبنی بر ده سال حبس را "بیش از اندازه شدید" خوانده بود.

تایسیا اوسیبوا از سال ٢٠١٠ و پس از آن که گفته شد چهار گرم هروئین در خانه‌اش کشف شده بازداشت شد.پحکم ده ساله او به انتقادات فراوانی در داخل و خارج روسیه منجر شد. او دختری خردسال دارد به بیماری قند نیز مبتلاست.

رییس‌جمهور پیشین روسیه خواستار تجدید نظر در حکم او شده بود و خانم اوسیپووا در دادگاه مجدد نیز باز هم بر بی‌گناهی خود پای فشرد.

یک شاهد عینی، که مورد آزمون دروغ‌سنجی نیز قرار گرفته، می‌گوید دیده است که پلیس مواد مخدر را در خانه خانم اوسیپووا جاسازی کرد.

سرگئی اودوالستوف، از برجسته‌ترین چهره‌های مخالف دولت، این حکم را "وحشیانه و جنون آمیز" و "پیروزی بی‌قانونی" خوانده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.