ابراز نگرانی از افزایش فقر در میان کودکان بریتانیایی

به روز شده:  17:00 گرينويچ - پنج شنبه 06 سپتامبر 2012 - 16 شهریور 1391

در ویلز ۵۳ درصد کودکان خانواده های کم درآمد گفته اند که نگران قدرت والدینشان در تامین غذا و لباس برای خانواده هستند

صندوق نجات کودکان (Save the Children)، یک نهاد خیریه بریتانیایی، گفته است در طول سال گذشته بیست و پنج درصد والدین در این کشور حداقل یک بار غذا نخورده اند تا بتوانند به کودکان خود غذا دهند.

این سازمان خیریه می گوید یک چهارم کودکان در انگلستان درگیر فقر هستند، فقری که سبب می شود گرسنه بخوابند، لباس نو نپوشند و والدینشان برای پرداخت هزینه های اجاره مسکن و گرمایش با مشکل مواجه شوند.

در مناطق مرکزی بریتانیا، آثار فقر نمایانتر است. به گفته صندوق نجات کودکان، سی و پنج درصد کودکان در ناتینگهام و سی و دو درصد کودکان در لستر، در فقر به سر می برند.

زندگی در فقر توسط موسسه مطالعات مالی بریتانیا به زندگی در خانواری که درآمدی کمتر از هفده هزار پوند در سال دارد، تعریف شده است.

در همین حال پژوهشگران در دانشگاه لافبورو با تهیه یک نقشه فقر کودکان در بریتانیا علاوه بر شمال ناتینگهام، بخش‌هایی از شهرهای لندن، برمینگام و منچستر را در فهرست ده منطقه با بالاترین حد فقر کودکان اعلام کرده اند.

در ویلز، در غرب بریتانیا، نیز ۳۴ درصد والدین دارای درآمد کم می گویند که برای سیر کردن فرزندان خود، از یک وعده غذا صرف نظر می کنند. در ویلز ۵۳ درصد کودکان خانواده های کم درآمد گفته اند که نگران توان والدینشان در تامین غذا و لباس برای خانواده هستند.

گریام آلن، نماینده مردم شمال ناتینگهام در پارلمان بریتانیا، دولت را مسئول وضع موجود می داند و از اعضای دولت می خواهد که به فکر راه‌حل‌های بلند مدت باشند.

او گفته است که محرومیت از یک نسل به نسل بعد منتقل می شود و دولت باید با دخالت زودهنگام، کودکان را از افتادن در چرخه فقر نجات دهد.

الیسون مکگاورن، دیگر نماینده حزب کارگر در پارلمان، گفته است که خانواده های زیادی به توزیع مواد غذایی از سوی سازمان‌های خیریه وابسته شده اند و این امر به حرمت و حیثیت آنها لطمه می زند.

با این حال، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا گفته است از طریق معافیت‌های مالیاتی و کمک‌های مالی به فقیرترین خانواده های کشور کمک می شود.

او از موسسات خیریه ای که برای خانواده های فاقد امکانات مالی، بسته های مواد غذایی تهیه و توزیع می کنند تمجید کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.