مقامات آمریکایی دولت ایران را به حمایت از هکرها متهم کرده‌اند

به روز شده:  18:49 گرينويچ - جمعه 19 اکتبر 2012 - 28 مهر 1391

یک گروه هکر از پیش اعلام کرده بود که سایتهای این بانکها را مورد حمله قرار خواهد داد

مقامات آمریکایی می گویند که تعدادی از بانکهای آن کشور در هفته جاری مورد حمله هکرهایی قرار گرفته اند که مظنون به دریافت حمایتهایی از دولت ایران هستند.

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته بانکهای Capital One و BB&T مورد حمله هکرها قرار گرفته و مشتریان این بانکها امکان دسترسی به سایتهای آنها را از دست دادند.

هر چند که به حسابهای مردم آسیبی نرسید، بانکها قادر نبودند که به طور کامل از پس حمله هکرها بر آیند.

این در حالی است که یک گروه هکر از پیش اعلام کرده بود که سایتهای این بانکها را مورد حمله قرار خواهد داد.

مقامات آمریکایی پیشتر نیز گفته بودند که حمله به سایتهای شرکتهای نفتی آمریکایی در عربستان سعودی و قطر توسط هکرهایی انجام گرفته که مورد حمایت دولت ایران بوده اند.

مدیر عامل بانک PNC هم دیروز گفته بود که معتقد است حمله هکرها به سایت بانک او در ماه گذشته توسط ایران سازماندهی شده است.

جیمز روهر گفت طولانی مدت ترین حمله به وب سایت بانک او انجام گرفت.

یک گروه موسوم به "قسام" گفته است که حملات سایبری را در پاسخ به یک فیلم توهین آمیز به اسلام انجام داده است اما مقامات آمریکایی می گویند که این گروه بانکهای آمریکایی را به دلیل تحریمهای آمریکا علیه ایران مورد هدف قرار داده است.

لئون پانه‌تا وزیر دفاع آمریکا هفته پیش گفته بود که تهدیدهای سایبری علیه آمریکا افزایش زیادی پیدا کرده اند اما مستقیما ایران را به برنامه ریزی یا حمایت از حملات سایبری متهم نکرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.