شورشیان سوری "بخش‌ وسیعی از یک پایگاه نظامی" را در اختیار گرفتند

به روز شده:  15:25 گرينويچ - دوشنبه 10 دسامبر 2012 - 20 آذر 1391

شورشیان در سوریه از در اختیار گرفتن بخش‌های وسیعی از یک پایگاه نظامی بزرگ در نزدیکی شهر حلب در شمال آن کشور خبر داده‌اند.

گفته شده حمله به پایگاه ۱۱۱ واقع در شیخ سلیمان در حدود ۲۵ کیلومتری غرب شهر حلب، توسط پیکارجویان اسلام‌گرا انجام شده است.

مرکز حقوق بشر سوریه، که در لندن مستقر است، گفته است که ارتش آزاد سوریه در این حمله دخالتی نداشته است.

این پایگاه، در حومه غربی حلب، تنها منطقه مهمی بود که تاکنون در کنترل نیروهای دولتی قرار داشت.

به رغم تلاش نیروهای دولتی ،شورشیان هنوز نیمی از شهر حلب را در کنترل خود دارند.

این حمله در حالی صورت گرفته است که اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، گفته است که "گفتگوهایی سازنده" با مقامات آمریکا و روسیه داشته است.

اخراج کارکنان سفارت سوریه از آلمان

در تحولی دیگر درباره اوضاع سوریه، آلمان اعلام کرده است که امروز( دوشنبه ۲۰ آذر)، ۴ تن از کارکنان سفارت سوریه در برلین را از این کشور اخراج کرده است.

گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان در بیانیه‌ای، گفته است: "ما با اخراج این ۴ کارمند سفارت، به دولت سوریه این پیام را فرستاده‌ایم که خواستار کاهش روابط با دولت بشار اسد هستیم. ما خواستار به حداقل رساندن روابط بین دو کشور هستیم."

وزیر خارجه آلمان همچنین دربخش دیگری از این بیانیه افزوده است: "ما به تلاش هایمان برای ایجاد ثبات بیشتر میان ائتلاف مخالفان ادامه می‌دهیم."

آقای وستروله همچنین گفته است که ما این تصمیم آلمان را امروز به نماینده سوریه ابلاغ کرده و خواستار آن شده ایم که کارکنان اخراجی سفارت سوریه تا روز پنج شنبه ۱۳ دسامبر ( ۲۳ آذر) "پست های خود را ترک کنند".

آلمان در ماه مه سال جاری به همراه فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا سفیر سوریه را از خاک این کشور اخراج کرد.

این اقدام کشورهای اروپایی در واکنش به کشتار بیش از ۱۰۰ غیر نظامی در منطقه حوله در شمال حمص انجام شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.