فرماندار کانتیکت: امروز شیطان به شهر آمده بود

به روز شده:  23:41 گرينويچ - جمعه 14 دسامبر 2012 - 24 آذر 1391
پلیس محوطه اطراف مدرسه محل تیراندازی را محاصره کرده است

سال 2012 از نظر تعدا تیراندازی های مرگبار و کشتار جمعی شهروندان در تاریخ آمریکا بی سابقه بوده است

دن مالوی، فرماندار ایالت کانتیکات می گوید که اوضاع شهر حادثه دیده نیوتاون تحت کنترل است اما برای بازگشت به حالت عادی زمان بیشتری نیاز است.

آقای مالوی واقعه تیراندازی در دبستان ساندی هوک در شهر نیوتاون را غیر قابل تصور توصیف کرد و گفت: "امروز شیطان به شهر آمده بود."

آقای مالوی که برای دیدار با خانواده کودکان قربانی این واقعه به شهر نیوتاون رفته است در برابر خبرنگاران گفت: "هنوز برای سخن گفتن از بازگشت به حالت عادی، خیلی زود است."

صبح جمعه ۱۴ دسامبر، در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتاون بیست کودک دبستانی قربانی تیراندازی جوانی ۲۰ ساله شدند که با اسلحه وارد محل تحصیل آنها شد و پس از کشتن کودکان و شش بزرگسال دیگر، جان خودش را هم گرفت. رسانه های محلی می گویند ضارب مادر خودش را هم به قتل رسانده است.

همزمان پلیس گزارش کرده که هیچکدام از ماموران پلیسی که وارد دبستان شده اند، شلیک نکرده اند و احتمالا ضارب با شلیک به خود به زندگی اش خاتمه داده است. با این حال هنوز پلیس گزارش ها در این باره را تایید نکرده است.

گزارش ها همچنین از بی گناهی رایان لانزا برادر ۲۴ ساله آدام حکایت می کنند. این در حالی است که در اخبار اولیه نام رایان به عنوان تیرانداز و مهاجم مسلح عنوان شده بود اما در ساعات پایانی عصر جمعه (۱۴ دسامبر) پلیس مظنون اصلی را آدام لانزا ۲۰ ساله معرفی کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، ساعاتی پس از وقوع این واقعه مرگبار گفت: "تعداد قتل عام هایی این چنین بیش از اندازه شده است." او گفت که احزاب سیاسی آمریکا باید با کمک یکدیگر چاره ای برای قوانین مالکیت و خرید و فروش اسلحه پیدا کنند.

آقای اوباما که در لحظاتی از سخنرانی خود اشک می ریخت، کشته شدن ۲۰ کودک دبستانی در جریان این تیراندازی را برای جامعه آمریکا غمی جانکاه توصیف کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.