پزشکان: حال دختری که در هند به او تجاوز گروهی شد، وخیم شده است

به روز شده:  18:02 گرينويچ - جمعه 28 دسامبر 2012 - 08 دی 1391

پزشکان در توصیف حال این زن گفته بودند که 'برای زنده ماندن تقلا می کند'

پزشکان یک بیمارستان در سنگاپور می گویند که حال زن جوانی که دوازده روز پیش در اتوبوسی در دهلی نو، مورد تجاوز گروهی قرار گرفت، "رو به وخامت گذاشته است."

این زن ۲۳ ساله پس از سه بار عمل جراحی در بیمارستانی در دهلی، روز پنجشنبه، ۲۷ دسامبر، به سنگاپور فرستاده شد.

کلوین لوه، یک مقام رسمی این بیمارستان در سنگاپور گفته که علائم حیاتی او رو به کاهش است و برخی اندام های حیاتی‌اش دچار اختلال جدی شده است.

پس از تجاوز گروهی به این زن جوان در روز ۱۶ دسامبر، شش مرد بازداشت و دو مامور پلیس تعلیق شدند.

پزشکان پیشتر در توصیف حال این زن گفته بودند که "برای زنده ماندن، تقلا می کند."

آقای لوه در بیانیه ای گفته است که بیمارستان برای بهبود حال او از حداکثر تجهیزات تنفس مصنوعی استفاده کرده و بیشترین میزان آنتی بیوتیک را برایش تجویز کرده است تا بدنش بتواند در برابر عفونت ها مقاومت کند.

به گفته آقای لوه، اعضای خانواده او از وخامت حال این زن خبردار شده اند و در حال حاضر برای دلگرمی و آرامش بخشیدن به او در کنارش هستند.

زنی که مورد حمله قرار گرفت، پس از آن که به همراه دوستش برای دیدن فیلم به یک مرکز خرید در جنوب دهلی رفت، سوار یک اتوبوس شده بود.

بر اساس اعلام پلیس، این زن به مدت نزدیک به یک ساعت مورد تجاوز قرار گرفت و مهاجمان پس از آن که او و دوست همراهش را با میله‌های فلزی مورد ضرب و جرح قرار دادند، آنها را از اتوبوس در حال حرکت به خیابان پرت کردند.

تجاوز به این زن که دانشجوی پزشکی بود، از هفته گذشته موجی از اعتراضات را در هند به دنبال داشته است تا جایی که اوایل هفته جاری، پلیس هند اعلام کرد که برگزاری تجمعات اعتراضی در مرکز دهلی‌نو ممنوع است.

روز شنبه، ۲۲ دسامبر، هزاران تظاهرکننده‌ای که در مقابل کاخ ریاست‌جمهوری تجمع کرده بودند، با پلیس ضدشورش درگیر شدند و پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور و آب پرفشار استفاده کرد.

معترضان خواهان فراهم کردن امنیت بیشتر برای زنان در هند هستند.

دولت هند تلاش کرده است که خشم عمومی ناشی از این واقعه را با این وعده که تمهیدات جدیدی را برای محافظت از زنان و ایجاد فضایی امن برای آنها در شهر در پیش می‌گیرد، تا حدی آرام کند.

داده‌های پلیس هند نشان می‌دهد که به طور میانگین هر ۱۸ ساعت یک مورد تجاوز در دهلی گزارش می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.