ناوی پیلای خواستار تحقیق در مورد وضعیت حقوق بشر در کره شمالی شد

به روز شده:  15:57 گرينويچ - دوشنبه 14 ژانويه 2013 - 25 دی 1391

از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در یک سال گذشته بهبودی در شرایط کشور ایجاد نشده است

ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه ۱۴ ژانویه (۲۵ دی) خواستار تحقیقاتی بین المللی درباره آن چه که او نقض جدی حقوق بشر در طی سالها در کره شمالی نامیده، شده است.

در بیانیه‌ای بی سابقه در مورد کره شمالی، خانم پیلای گفته است امیدها برای بهبود شرایط پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در یکسال گذشته بی‌نتیجه مانده است.

خانم پیلای گفته است: "معتقدم تحقیق جدی در مورد یکی از بدترین کشورها در حقوق بشر، مدتی طولانی است که به تاخیر افتاده."

به گفته کمیسر حقوق بشر سازمان ملل حدود دویست هزار زندانی سیاسی در حال حاضر در اردوگاههای زندانیان نگهداری می‌شوند، که تحت شکنجه، تجاوز، کار اجباری و اعدام های بدون محاکمه قرار دارند.

این مقام سازمان ملل با ابراز تاسف از چنین وضعیتی گفته است: "توجه جامعه جهانی به برنامه اتمی و آزمایش های موشکی کره شمالی اوضاع اسفناک حقوق بشر در آن کشور را تحت الشعاع قرار داده است."

به گفته خانم پیلای، علیرغم آن که کره شمالی تقریبا در انزوای کامل قرار دارد، اما انتشار اخبار اندکی که از این کشور به خارج درز می کند، نشان دهنده حاکمیت "نظامی است که معیارهای بین المللی حقوق بشر را رعایت نمی کند."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.