کره شمالی علیه تحریم‌های سازمان ملل هشدار داد

به روز شده:  11:21 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هشدار داده که کشورش "اقدامات مهمی" را در مقابله با تحریم‌های اخیر سازمان ملل متحد اتخاد خواهد کرد.

او این هشدار را چند روز پس اعلام طرح هایی برای انجام سومین آزمایش هسته ای کره شمالی عنوان کرد.

رسانه‌های دولتی کره گفته‌اند کیم جونگ اون این سخنان را در جریان نشستی با مقامات ارشد امنیتی آن کشور بیان کرده است.

اظهارات رهبر کره شمالی تازه‌ترین مورد از تهدیداتی است که در واکنش به تحریم‌های تازه شورای امنیت سازمان ملل به دلیل آزمایش موشکی اخیر آن کشور صورت می‌گیرد.

وزارت دفاع کره شمالی پنج شنبه گذشته گفت که آن کشور با در نظر داشتن آمریکا به عنوان دشمن اصلی خود به توسعه آزمایش‌های موشکی و تجهیزات هسته‌ای ادامه می‌دهد.

پس از آن کره شمالی اعلام کرد که اگر کره جنوبی در تحریم های سازمان ملل علیه آن کشور مشارکت کند، آن کشور "دست به اقدامات مقابله آمیز" خواهد زد.

هشدار اخیر از سوی رهبر کره شمالی درحالی بیان شده است که یکی از روزنامه‌های دولتی آن کشور روز شنبه ۲۷ ژانویه با چاپ مقاله‌ای اعلام کرد که آزمایش موشکی "خواسته مردم" است.

در این مقاله گفته شده است: "خواسته مردم این است که باید دست به اقدامی زد. نه یک آزمایش موشکی بلکه اقدامی بزرگتر. شورای امنیت سازمان ملل هیچ راه دیگری برای ما نگذاشته است."

کره شمالی تاکنون دو آزمایش موشکی در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ میلادی انجام داده است.

این کشور هنوز جزئیاتی از آزمایش موشکی سوم ارائه نکرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.