شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار خروج اسرائیل از اراضی اشغالی شد

به روز شده:  17:36 گرينويچ - پنج شنبه 31 ژانويه 2013 - 12 بهمن 1391

بازرسان سازمان ملل گفته اند هدف شهرک سازی بیرون راندن فلسطینیان از زمین‌های خود است

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از حکومت اسرائیل خواسته است که گسترش شهرک‌های یهودی نشین در سرزمین‌های فلسطینیان را متوقف کند.

گزارش بازرسان شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین از حکومت اسرائیل خواسته ساکنان یهودی مناطق اشغال شده کرانه باختری را از آن محل خارج کند.

بازرسان سازمان ملل گفته‌اند هدف شهرک سازی بیرون راندن فلسطینیان از زمین‌های خود است.

آنها همچنین گفته‌اند شهرک نشینان یهودی اموال و محصولات کشاورزی فلسطینیان را تخریب و نابود می‌کنند و فلسطینیان را مورد حمله‌های خشن قرار می‌دهند.

حکومت اسرائیل با این که از همکاری با بازرسان شورای حقوق بشر سازمان ملل خودداری کرد، پس از انتشار گزارش آنها مدعی شد که شورای حقوق بشر نسبت به اسرائیل با تبعیض رفتار کرده است.

گزارشگران سازمان ملل در نتیجه مشاهدات خود گفته‌اند که نقض حقوق فلسطینیان توسط اسرائیل جدی و گسترده است.

گزارش بازرسان حقوق بشر می گوید اسرائیل باید بر اساس کنوانسیون ژنو، تمام فعالیت‌های خانه سازی خود را بدون هیچ پیش شرطی متوقف کند.

دولت خودگردان فلسطینی در ماه گذشته میلادی (دسامبر ۲۰۱۲) با ارسال نامه ای به سازمان ملل متحد، اسرائیل را به علت گسترش عملیات خانه سازی به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.