آلبوم عکس: نوروز با بی‌خانمان‌های لس‌آنجلس

به روز شده:  09:33 گرينويچ - چهارشنبه 20 مارس 2013 - 30 اسفند 1391

سی سال بعد از اینکه انقلاب اسلامی باعث پراکنده شدن ایرانیان در سراسر جهان شد، گروهی از آنها در لس‌آنجلس راه منحصر به‌فردی برای یاری به سرزمین پدری‌شان پیدا کرده و برای این ایده انسان‌دوستانه از جشن و تعطیلاتی به قدمت سه هزار سال کمک گرفتند.

مهاجران ایرانی ساکن لس‌آنجلس – که بزرگ‌ترین جامعه ایرانی آمریکا را تشکیل می‌دهند – جمعه گذشته با همکاری سازمان میدنایت میشن، جشن‌های نوروزی را از خانه‌هایشان به یکی از محلات فقیرنشین شهر بنام اسکید راو (Skid Row) بردند.

به مناسبت شروع بهار جشنی بنام "نوروز در میدنایت میشن" برگزار شد که نمادی از امید و تجدید حیات بود و در آن تفریحات و برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای نظیر موسیقی و رقص سنتی ایرانی، و سفره هفت سین در نظر گرفته شده بود.

داوطلبان ایرانی- آمریکایی برای بیش از ۱۵۰۰ نفر غذای مخصوص نوروزی تهیه کردند. بیش از ۱۲۰ هزار دلار کمک مالی و غیرنقدی هم جمع‌آوری شد و برای ساکنان اسکید راو پوشاک و اسباب بازی تهیه و در اختیارشان گذاشته شد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.