یک مامور پلیس در تیراندازی در دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا کشته شد

پلیس در محل تیراندازی
Image caption ماموران پلیس محل تیراندازی را به محاصره درآورده اند

یک مامور پلیس در تیراندازی در یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا کشته شده است.

روز جمعه، ٣٠ فروردین (١٩ آوریل)، گزارش شد که در جریان تیراندازی در محوطه انستیتو تکنولوژی ماساچوست - ام ای تی - یک مامور پلیس کشته شده است.

براساس اطلاعیه دادستانی منطقه و پلیس شهر کمبریج، ایالت ماساچوست، این حادثه شامگاه پنجشنبه و زمانی روی داد که این مامور پلیس برای رسیدگی به گزارشی در مورد اغتشاش، به محل اعزام شده بود.

شاهدان محلی گفته اند که از این محل صدای تیراندازی ممتد به گوش رسید و به گفته منابع پلیس، مامور اعزامی، هدف اصابت چندین گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان، اعلام شد که جان خود را از دست داده است.

ظاهرا در این حادثه کس دیگری آسیب ندیده است.

در پی این حادثه، نیروهای پلیس برای یافتن عامل تیراندازی به محل اعزام شدند و از دانشجویان و ساکنان محلی خواسته شده است تا پایان عملیات پلیس، از رفت و آمد در این محل خودداری ورزند.

محوطه دانشگاه و مناطق اطراف آن در محاصره ماموران پلیس قرار دارد و رفت و آمد به آن ممنوع شده است.

Image caption جستجو برای یافتن عامل تیراندازی ادامه دارد

منابع پلیس گفته اند که عامل تیراندازی بازداشت نشده است و جستجو برای یافتن او ادامه دارد.

ام آی تی یکی از موسسات آموزشی و تحقیقاتی معتبر جهان محسوب می شود و همراه با چند موسسه دیگر آموزش عالی، از جمله دانشگاه هاروارد، در شهر کمبریج ایالت ماساجوست واقع شده است.

شهر بوستون، مرکز ایالت، در آن سوی رودخانه چارلز در جنوب کمبریج قرار دارد.

واقعه تیراندازی در محوطه دانشگاه ام آی تی در حالی گزارش می شود که روز دوشنبه این هفته، انفجار دو بمب در جریان برگزاری مسابقه ماراتن در شهر بوستون سه نفر را کشت و دهها تن دیگر را زخمی کرد.

این بمب گذاری اقدامات امنیتی گسترده در بوستون را رد پی آورد و روز گذشته، پلیس فدرال آمریکا با انتشار تصاویر دو فرد مظنون به ارتباط با این بمب گذاری، خواستار کسب اطلاعات منجر به بازداشت آنان شد.

مطالب مرتبط