ده‌ها نفر در نزدیکی روستای البیضا در شمال غرب سوریه 'اعدام شدند'

به گفته فعالان سوری، دست کم ۴۰ نفر در نزدیکی روستای البیضا در شمال غرب سوریه، به دست نیروهای دولتی کشته شده‌اند.

دو سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه و مرکز جمع آوری اسناد خشونت‌ها فهرست اسامی افرادی را که به گفته آنها روز گذشته (پنج شنبه ۲ مه) در این روستا اعدام شدند، ارائه داده است.

در این فهرست اسامی سه کودک و شش زن دیده می شود.

در نواری ویدئویی اجساد ۷ نفر در حالی که غرق خون هستند، دیده می شود. رسانه های دولتی سوریه در مورد این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند.

به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، برخی از این افراد با چاقو و تعداد دیگری از نزدیک هدف گلوله قرار گرفته اند.

گروه اصلی مخالف، دولت را به ارتکاب "کشتاری وسیع" متهم کرده است.

در همین رابطه ائتلاف ملی مخالفان در سوریه با انتشار بیانیه ای گفته است: "حال زمان آن رسیده تا جامعه بین الملل در اوضاع سوریه مداخله کرده و به جنایات رژیم بشار اسد پایان دهد."

روز گذشته چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، اذعان کرد دولتش در حال تجدید نظر در مخالفت با مسلح کردن شورشیان سوریه است با این همه تاکید کرد هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وزیر دفاع آمریکا گفت: "مسلح کردن شورشیان هم یک گزینه است."

متعاقب آن باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هم گفته که آمریکا تمامی گزینه ها را در مورد خاتمه خشونت ها در سوریه مورد نظر قرار می دهد.

آقای اوباما با تاکید بر این که در اتخاذ هر گونه تصمیمی عجله نخواهد کرد گفت که در تلاش است تا مطمئن شود که هر اقدامی اوضاع سوریه را پیچیده‌تر و یا خطرناکتر نکند.

مطالب مرتبط