بشار اسد هشدار داد که مذاکرات صلح به پایان جنگ داخلی منجر نمی‌شود

Image caption بشار اسد گفته است که مخالفان دولت او برای دستیابی به یک توافق با هم یکپارچه نیستند

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ضمن هشدار به آمریکا گفته است که تلاش های آن کشور برای برگزاری مذاکرات صلح، تاثیر زیادی در متوقف کردن جنگ داخلی در سوریه ندارد.

آقای اسد در گفتگویی کم سابقه با روزنامه آرژانتینی کلارین بار دیگر تاکید کرد که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۴ میلادی که انتخابات عمومی در سوریه برگزار خواهد شد، از قدرت کناره گیری نخواهد کرد.

روسیه و آمریکا در تلاشند تا در ماه آینده میلادی با دعوت از موافقان و مخالفان دولت سوریه کنفرانس صلحی برگزار کنند.

اما آقای اسد گفته است که گروههای مختلف شورشی مخالف دولت او برای دستیابی به یک توافق با هم یکپارچه نیستند.

'اجازه نمی دهیم تسلیحات سوریه به حزب الله برسد'

Image caption بنیامین نتانیاهو گفته است که خاورمیانه یکی از حساس ترین دوران های خود را در دهه‌های اخیر می گذراند

در همین حال بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که آن کشور مانع از دستیابی به سلاح‌های سوریه توسط جنبش حزب الله در لبنان شده و این اقدام را در آینده هم انجام خواهد داد.

او این سخنان را در حالی بیان کرده که دو هفته پیش اسرائیل در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه، اقدام به حمله‌ای هوایی کرد. در آن زمان یکی از مقامات ارشد اسرائیلی هدف از این حمله را جلوگیری از انتقال تسلیحات پیشرفته ایران به جنبش حزب الله عنوان کرده بود.

گروه حزب الله از متحدان نزدیک دولت بشار اسد به شمار می‌رود.

بنیامین نتانیاهو افزوده خاورمیانه در حال حاضر یکی از حساس ترین دوران‌های خود را در دهه‌های اخیر تجربه می‌کند و جنگ داخلی در سوریه در مرکز این مناقشات قرار دارد.

نخست وزیر اسرائیل گفته است: "ما از نزدیک تحولات و تغییرات در خاورمیانه را دنبال می‌کنیم و در حال تدارک برای وقوع هر گونه سناریویی هستیم."

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ضمن هشدار به آمریکا گفته است که تلاش های آنها برای برگزاری مذاکرات صلح به پایان جنگ داخلی منجر نمی شود. او تاکید کرده که تا سال ۲۰۱۴ میلادی یعنی تا زمان برگزاری انتخابات از قدرت کناره گیری نمی کند.

مطالب مرتبط