سه زن در لندن بعد از سی سال بردگی نجات یافتند

سه زن در بریتانیا بعد از سی سال اسارت در خانه ای در جنوب لندن، توسط پلیس نجات یافته اند.

پلیس می گوید این زنان بدون خواست و اراده خودشان و در شرایط بردگی در این خانه نگهداری شده اند.

یکی از زنان مالزیایی و شصت و نه ساله است؛ دیگری پنجاه و هفت ساله و ایرلندی و زن سوم سی ساله وبریتانیایی است.

پلیس فکر می کند این زن سی ساله در همین خانه متولد شده باشد.

گفته می شود این زنان به شدت وحشت زده اند و در وضعیت روحی نامساعدی به سر می برند.

یک زن و شوهر شصت و هفت ساله در ارتباط با بردگی این زنان دستگیر شده اند ولی فعلا به قید وثیقه آزاد هستند. تحقیقات در مورد انگیزه به اسارت گرفتن و نگهداری آنان در شرایط بردگی ادامه دارد.

پلیس لندن می گوید این زن و شوهر بریتانیایی تبار نیستند و با توجه به ملیت زنان به نظر نمی آید با آنها هم نسبتی داشته باشند.

اولین تماس از این خانه در روز هجده ماه اکتبر امسال (سال ۲۰۱۳) با یک موسسه خیریه برقرار شده است. زن پنجاه و هفت ساله ایرلندی توانسته بود به صورت مخفیانه به یک تلفن دسترسی پیدا کند.

این موسسه خیریه "آزادی" نام دارد و به قربانیان ازدواج های اجباری و خشونت های ناموسی و خانوادگی کمک می کند.

به نظر می رسد که یکی از این زنان با دیدن گزارش تلویزیون بی بی سی در مورد این موسسه خیریه، جرات کرد با اعضای موسسه تماس بگیرند.

ماموران موسسه خیریه "آزادی" می گویند با توجه به شرایطی که این زنان در آن به سر برده اند، آگاهی چندانی از وضعیت و شرایط خود نداشته اند و تنها میخواستند آزاد باشند.

بعد از برقراری اولین تماس، کارکنان این موسسه به مدت یک هفته با این سه زن تماس هایی برقرار کردند تا اعتماد آنان را جلب کنند و اطلاعات بیشتری در مورد محل سکونت و شرایطشان به دست آورند.

بعد از یک هفته و زمانی که صاحبان خانه در محل نبودند، پلیس و ماموران موسسه خیریه وارد خانه شدند و سه زن را خارج کردند.

مشاورانی که به این زنان کمک می کنند می گویند وقتی کسی برای مدتی طولانی در اسارت به سر ببرد، نه تنها از کسانی که او را به اسارت گرفته اند، بلکه از آزاد شدن و اینکه مردم او را باور نکنند هم واهمه دارد. همین شرایط روحی باعث می شود تا چنین افرادی ترجیح دهند در اسارت باقی بمانند.

روانپزشکان سعی می کنند به این زنان کمک کنند تا آنها ابتدا بپذیرند که دیگر در اسارت نیستند و بعد با توجه به نیاز شان، به بازپروی روحی آنان ادامه دهند. آنها می خواهند بدانند در طول این سی سال بر این زنان چه گذشته است.

ماجرای آزادی این سه زن و سی سال بردگی آنها در بریتانیا سر و صدای زیادی به پا کرده و پلیس لندن گفته این مورد در بریتانیا بی سابقه بوده است.

لندن یکی از پایتخت های پرجمعیت دنیاست و خیلی از کسانی که در این شهر زندگی می کنند همسایه هایشان را نمی شناسند. به همین دلیل پلیس احتمال می دهد هم اینک موارد مشابه دیگری در لندن وجود داشته باشد.

جیمز بروکنشایر، معاون وزارت کشور بریتانیا، می گوید خیلی ها فکر می کنند برده داری به تاریخ پیوسته اما واقعیت غم انگیز این است که هر ساله پلیس گزارش های بیشتری از ادامه اشکالی از برده داری در بریتانیا دریافت می کند.

آقای بروکنشایر می خواهد لایحه ای را در مورد برده داری در پارلمان مطرح کند که در صورت تصویب، مجازات برده داری حداکثر حبس ابد باشد.

در بریتانیا مجازات اعدام وجود ندارد و حبس ابد "اشد مجازات" برای جرایم جدی است.

مطالب مرتبط