هزاران فلسطینی در تشییع جنازه نوجوان ربوده‌شده شرکت کردند

مادر عزادار نوجوان فلسطینی
توضیح تصویر،

مادر عزادار نوجوان فلسطینی

هزاران فلسطینی در مراسم تشییع جنازه محمد ابوخضیر، نوجوان فلسطینی که سه‌شنبه ربوده و کشته شد، شرکت کردند.

روی بدن محمد ابوخضیر چفیه انداخته شده و شرکت‌کنندگان در تشییع جنازه نیز پرچم‌های فلسطین در دست دارند و شعارهای میهنی می‌دهند. برخی از شرکت‌کنندگان در این مراسم تیر هوایی شلیک کردند.

این مراسم در حالی در بیت‌المقدس شرقی برگزار می‌شود که نیروهای امنیتی اسرائیل اقدامات امنیتی شدیدی را در این شهر به اجرا گذاشته است. ماموران راه‌های منتهی به مسجدالاقصی را تحت نظارت قرار داده و رفت و آمد به این محل را زیر نظر گرفته‌اند.

ماموران پلیس اسرائیل تنها به زنان، کودکان و مردان میانسال اجازه ورود به محل برگزاری نماز جمعه را دادند.

پلیس اسرائیل امروز در مواردی با معترضان فلسطینی درگیر شد.

فلسطینیان می‌گویند که محمدابوخضیر توسط یهودیان افراطی کشته شده است.

تنش میان اسرائیل و فلسطین پس از آن که سه نوجوان اسرائیلی در نزدیکی الخلیل گم شدند، بالا گرفته است. ماموران اسرائیلی در جریان جستجوی آنها بیش از ۴۰۰ فلسطینی را بازداشت کردند و ۵ نفر را هم کشتند. جنازه این سه نوجوان روز دوشنبه پیدا شد.

مقام‌ها و گروه‌هایی از شهروندان اسرائیلی در روزهای اخیر بر "انتقام" تاکید کرده‌اند.

اسرائیل حماس را به دست داشتن در قتل این سه نوجوان متهم می‌کند و پس از پیدا شدن اجسادشان مناطقی از نوار غزه را بمباران کرده است. اسرائیل گفته است که اهداف بمباران‌شده "پایگاه‌های تروریستی" بوده‌اند.

در عین حال حماس برای آتش‌بس اعلام آمادگی کرده است. مقامات این گروه اعلام کردند که در صورتی که اسرائیل متعهد شود از حمله هوایی به هدف‌هایی در نوار غزه خودداری کند، حماس آماده است موشک‌پرانی به سوی خاک اسرائیل را متوقف کند.

توضیح تصویر،

امروز بیت‌المقدس صحنه درگیری‌هایی بود