هزاران نفر خواهان انتقال خرس قطبی 'غمگین' به کانادا شدند

حق نشر عکس Getty
Image caption آرتورو که ۲۹ سال دارد دیده شده که در امتداد دیوارهای قفس، بی‌انتها راه می‌رود

دهها هزار نفر با امضای توماری از مسئولان باغ وحشی در آرژانتین خواسته‌اند خرس قطبی که بسیاری او را "غمگین‌ترین حیوان جهان" می‌دانند، هر چه زودتر به کانادا منتقل شود.

نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر با امضای این تومار اینترنتی نسبت به افسردگی آرتورو، خرس قطبی مقیم باغ وحش مندوزا ابراز نگرانی کرده‌اند.

برگزارکنندگان این کمپین می‌گویند آرتورو هم اکنون در یک محوطه بتونی نگهداری می‌شود؛ در شرایط آب و هوایی که گاه تا ۳۸ درجه سانتیگراد هم گرم می‌شود.

آنها با انتشار تصاویری از این خرس قطبی می‌گویند از چهره و رفتار او نمایان است که آرتورو افسرده و غمگین است.

آرتورو که ۲۹ سال دارد دیده شده که در امتداد دیوارهای قفس، بی‌انتها راه می‌رود و رفتارهایی از خود بروز می‌دهد که بسیاری آن را نشانی از افسردگی این خرس قطبی می‌دانند.

رئیس باغ وحش مندوزا گفته است با توجه به سن و سال آرتورو، نقل و انتقال او ممکن است برای سلامتی اش خطرناک باشد اما با وجود این، چند چهره برجسته حمایت کننده از انتقال آرتورو به کانادا، همچنان بر خواسته خود اصرار می‌ورزند.

یکی از آنها نیوت گینگریچ، سیاستمدار سرشناس آمریکایی است که روی صفحه فیسبوک خود نوشته: "اگر شما هم حیوانات را به اندازه من دوست دارید، حتما این تومار را برای نجات آرتورو، خرس قطبی آرژانتینی امضاء خواهید کرد."

همزمان گروه‌های مدافع حقوق حیوانات هم نسبت به سلامتی آرتورو اظهار نگرانی کرده‌اند.

این خرس قطبی، هم‌قفس و احتمالا تنها مونس خود، پولوسا، را حدود سه سال پیش از دست داد و از آن زمان تنها زندگی می‌کند.

امضا کنندگان این تومار از کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین خواسته اند که دستور دهد آرتورو به باغ وحشی در استان وینیپگ کانادا منتقل شود.

باغ وحش آسینی‌بویین در وینیپگ کانادا که به تازگی مرکز بین‌المللی حفاظت از خرس‌های قطبی را راه اندازی کرده است اعلام کرده آماده پذیرش آرتورو است.

حق نشر عکس AFP