گمرک بریتانیا ۳۵ نفر را در کانتینر پیدا کرد

حق نشر عکس AFP
Image caption کارکنان اسکله در حال خالی کردن کانتینرها از یک کشتی باری بودند که از داخل یکی از آنها صدای فریاد شنیدند

ماموران گمرک بریتانیا در اسکله تلبری در شرق بریتانیا ۳۵ نفر، از جمله چند زن و کودک را داخل یک کانتینر باری پیدا کرده‌اند.

گفته شده است که ظاهرا این افراد از اهالی شبه‌جزیره هند هستند. اغلب آنها که دچار سرمازدگی شده و آب بدن خود را از دست داده‌اند، برای رسیدگی پزشکی به بیمارستان‌های منطقه اعزام شده‌اند.

کشتی باری حامل این کانتینر یک روز قبل، از بلژیک راهی شده و حدود ساعت شش صبح به وقت محلی، وارد اسکله تلبری شده بود.

وقتی کانتینر حامل این افراد پیدا شد، یکی از مردانی که داخل آن بود، جان خود را از دست داده بود و به همین دلیل، پلیس پرونده‌ای را برای قتل تشکیل داده است و برای پیگیری آن، با پلیس بلژیک در ارتباط است.

ترِور رو، یکی از مقامات پلیس منطقه گفت که کارکنان اسکله پس از رسیدن کشتی باری و وقتی که خالی کردن بار آن را شروع کرده بودند، متوجه صدای "داد و فریاد و ضربه"هایی شدند که از داخل یک کانتینر می‌آمد.

به گفته او، حدود ۵۰ کانتینر دیگر هم در این کشتی باری بود و تمام آنها بررسی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که فرد یا افراد دیگری در آنها گرفتار نشده‌اند.

این افسر پلیس اضافه کرد: "این موضوع، مساله‌ای بشردوستانه است و آرامش این افراد که بیمار هستند، در اولویت است."

او گفت که در نهایت، این افراد با کمک مترجم سوال و جواب خواهند شد.

هنوز مشخص نشده است که آنها در کجا وارد کانتینر باری شده‌اند. مقامات پلیس گفته‌اند که در حال بررسی احتمال دست داشتن "باندهای قاچاق انسان یا هر فرد دیگری" در اعزام این گروه در چنین شرایطی به بریتانیا هستند.

مطالب مرتبط