در سیرالئون 'هر ساعت پنج نفر به ابولا مبتلا می‌شوند'

حق نشر عکس EPA
Image caption سرعت گسترش ابولا در سیرالئون نگران کننده است

نشست بین‌المللی مبارزه با بیماری ابولا در لندن کار خود را آغاز کرده در حالیکه یک سازمان خیریه از تلفات سنگین این بیماری خبر داده است.

روز پنجشنبه، ١٠ مهر (٢ اکتبر)، شماری از کارشناسان و نمایندگان چند سازمان بین المللی، موسسات خیریه و تعدادی از کشورهای جهان در همایشی در لندن شرکت کرده‌اند تا در مورد امکانات مورد نیاز و نحوه مقابله با بیماری ابولا به تبادل نظر بپردازند.

سازمان بهداشت جهانی گفته است که تا کنون دست کم سه هزار و سیصد و سی و هشت نفر در اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. اکثر تلفات از کشورهای سیرالئون، گینه و لیبریا گزارش شده است. به گفته این سازمان، تا کنون هفت هزار و یکصد و هفتاد و هشت مورد ابتلای به ابولا از نقاط مختلف جهان، از جمله یک مورد در آمریکا گزارش شده است.

همزمان، یک سازمان خیریه فعال در زمینه کمک‌رسانی به بیماران ابولا، گفته است در سیرالئون در هر ساعت پنج نفر به ابولا مبتلا می شوند.

اجلاس لندن، با عنوان "برای شکست ابولا" به میزبانی دولت‌های سیرالئون و بریتانیا برگزار می‌شود و قرار بود ارنست بای کوروما، رئیس جمهوری سیرالئون در این نشست شرکت کند. وزارت خارجه بریتانیا گفته است که آقای کوروما به دلیل نقص فنی هواپیمای خود، سفر به لندن را لغو کرده است.

مرگ ناشی از ابولا

تا ۳۰ سپتامبر

۳،۴۳۹

شمار موارد مرگ (احتمالی، تایید شده و مشکوک)

  • ۲،۰۶۹ لیبریا

  • ۷۳۹ گینه

  • ۶۲۳ سیرالئون

  • ۸ نیجریه

Getty

فیلیپ هموند، وزیر امور خارجه بریتانیا، در آغاز جلسه لندن از کشورهای مختلف جهان خواست تا کمک‌های مالی بیشتری را برای مبارزه با ابولا اختصاص دهند. آقای هموند گفت: "ما به کمک بیشتر جامعه جهانی نیاز داریم تا پزشک و پرستار در اختیار نیازمندان بگذاریم و منابع لازم را به مقابله با ابولا اختصاص دهیم."

وزیرخارجه بریتانیا گفت که کشور او کمک‌های قابل توجهی را به شناسایی و درمان بیماران و جلوگیری از گسترش ابولا اختصاص داده و اعطای کمک‌های بیشتر را در دست بررسی دارد.

سازمان بهداشت جهانی گفته است که برای دومین هفته متوالی، آمار ابتلای جدید به ابولا اندکی کاهش یافته اما هشدار داده است که ممکن است دلیل آن این باشد که آمار برخی از مبتلایان به درستی منعکس نشده است.

حق نشر عکس Reuters
Image caption برای مبارزه با ابولا به امکانات انسانی و مالی بیشتری نیاز است

مطالب مرتبط