حمله‌های سایبری اسلام‌گراها به وب‌سایت‌های فرانسوی

حق نشر عکس Getty
Image caption فرمانده امنیت سایبری ارتش فرانسه، گفته هکرهای اسلام‌گرا به وب‌سایت‌ها حمله کردند

یک روز پس از هشدار دولت فرانسه در مورد موج حمله‌های سایبری اسلام‌گراها، بسیاری از وب‌سایت‌های فرانسوی از دسترس خارج شدند.

وب‌سایت‌های خبری ل‌پاریسین، ماریان و ۲۰مینوتز از جمله وب‌است‌هایی هستند که مورد حمله قرار گرفتند ولی دوباره فعالیت‌شان را از سر گرفتند.

دولت فرانسه گفته است بعد از حادثه حمله به دفتر نشریه ‌شارلی ابدو در پاریس که نهایتا ۱۷ کشته به جا گذاشت، ۲۰ هزار سایت مورد حمله قرار گرفته‌اند.

دریاسالار آرنود کوستیلیر فرمانده امنیت سایبری ارتش فرانسه، روز سه شنبه گفته است که یک گروه سازمان‌یافته و معروف از هکرهای اسلام‌گرا پشت حمله به ۲۰ هزار سایت فرانسوی بوده‌اند.

یک روز بعد از این سخنان، وب‌سایت‌های این رسانه‌ها از دسترس خارج شدند.

اوزالید شرکت خدمات دهنده سرور این وب‌سایت‌ها به بی‌بی‌سی گفته است بررسی‌های اولیه انجام شده اما تحقیقات داخلی ما امکان حمله هکری "انکار سرویس" را رد می‌کند.

پیشتر گفته شده بود هکرها با استفاده از شیوه "انکار سرویس" به این سایت‌ها حمله کرده‌اند. در این شیوه هکرها برای سرور وب‌سایت‌ها درخواست‌های مکرر می‌فرستند و به این ترتیب سرور نمی‌تواند به درخواست کاربران معمولش پاسخ بدهد.

این شرکت می‌گوید هنوز بررسی درباره عاملین این حملات ادامه دارد.

حق نشر عکس
Image caption ل‌پاریسین از وب‌سایت‌هایی است که مورد حمله قرار گرفته است

فرمانده امنیت سایبری ارتش فرانسه گفته است این حملات واکنشی به تظاهرات اتحاد است که روز یکشنبه گذشته در پاریس برگزار شد.

او گفته است که در اولین موج این حمله‌ها سایت‌های ارتش فرانسه مورد هجوم قرار گرفتند و وزارت دفاع این کشور تصمیم گرفت هوشیاری امنیتی‌اش را بالا ببرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که سایت‌ها لااکسپرس، مدیاپارت و فران‌اینفو هم از جمله وب‌سایت‌هایی هستند که مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتبط