'یک گروگان آمریکایی در حمله نیروهای ائتلاف کشته شد'

حق نشر عکس AP
Image caption اردن می‌گوید به حمله‌های هوایی علیه مواضع داعش شدت داده است

براساس گزارش‌ها، پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مدعی شده‌اند که در یکی از حمله‌های هوایی نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا به مقر داعش در سوریه یک زن آمریکایی گروگان آنها کشته شده است.

داعش اسم این زن را کایلا جین مولر اعلام کرده است. خانم مولر در سال ۲۰۱۳ میلادی و زمانی که برای پناهجویان سوری کار می‌کرد، ربوده شد.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که هنوز هیچ مدرکی که ادعای داعش را مبنی بر کشته شدن این زن تایید کند، دریافت نکرده است.

مقامات اردن هم اعلام این موضوع را اقدامی تبلیغاتی از سوی داعش خوانده‌اند و گفته‌اند که این کار با هدف ایجاد اختلاف بین کشورهای حاضر در ائتلاف علیه آن گروه انجام شده است.

داعش با انتشار تصاویری از خرابه‌های یک ساختمان مدعی شده است که آنجا محل نگهداری یک زن آمریکایی، یکی از گروگان‌های آن گروه، در شهر رقه بوده که هدف حمله‌ای هوایی قرار گرفته و ویران شده است. این ادعای داعش هنوز ثابت نشده است.

این گروه مدعی شده است که نیروهای اردنی حاضر در نیروهای ائتلاف به این حمله هوایی دست زده‌اند.

گفته شده زنی که داعش مدعی است در حمله‌های هوایی کشته شده است، آخرین تبعه آمریکا بود که داعش در اختیار داشت.

حق نشر عکس Daily Courier.Prescott AZ
Image caption داعش می‌گوید که کایلا جین مولر در حمله‌های هوایی نیروهای اردنی کشته شده است

بعد از آن که گروه موسوم به دولت اسلامی، خلبان اردنی اسیر خود را زنده، به آتش کشید، اردن اعلام کرد که در اقدامی انتقام‌جویانه به حمله‌های هوایی علیه مواضع داعش شدت می‌دهد.

رقه، اصلی‌ترین مقر و پایگاه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه به شمار می‌رود و گزارش شده است که تمرکز اصلی حمله‌های هوایی اردن بر این منطقه بوده است.

با این حال، منابع رسمی هنوز انجام چنین حمله‌هایی در رقه را تایید نکرده‌اند.