استراس کان: در سه سال گذشته فقط در ۱۲ سکس پارتی شرکت کرده‌ام

دومینیک استراس‌کان، رئیس سابق صندق بین المللی پول، به دادگاهی در شهر لیل در شمال فرانسه گفت که در سه سال اخیر، "فقط در ۱۲ سکس پارتی" شرکت داشته است.

آقای استراس کان، سه شنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه) به دادگاه گفت که اظهارات دادستان در مورد کارهای او "به شدت اغراق آمیز" بوده و تصویر فردی با روابط جنسی "لجام گسیخته" را از او ایجاد کرده است.

دومنیک استراس‌کان، ۶۵ ساله، به واسطه‌گری برای یک شبکه فحشا و ترتیب دادن "سکس پارتی" در هتلی در شهر لیل متهم است.

وی امروز در دادگاه گفت که چنین میهمانی هایی را ترتیب نداده و به خاطر مسئولیت های خود، اساسا وقت ترتیب دادن هیچ نوع مهمانی را نداشته است.

فحشا در فرانسه غیرقانونی نیست، اما واسطه گری فحشا جرم محسوب می شود. اگر آقای استراس‌کان در دادگاه مجرم شناخته شود، ممکن است تا ۱۰ سال زندان و یک و نیم میلیون یورو جریمه در انتظار او باشد.

آقای استراس‌کان که از بخت های اصلی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۲ محسوب می شد، اقرار کرده که در مهمانی‌های این هتل شرکت داشته، اما می‌گوید از این که بعضی از زن‌ها کارگر جنسی بوده‌اند اطلاعی نداشته است.

این تازه ترین مورد اتهام در پرونده‌های مربوط به رسوایی‌های جنسی آقای استراس‌کان است.

در سال ۲۰۱۱ اتهام سوء استفاده جنسی و "تعرض" به نافیساتو دیالو، خدمتکار هتلی در نیویورک، به بازداشت چند روزه و کناره گیری آقای استراس‌کان از ریاست صندوق بین المللی پول انجامید.

این اتفاق هنگامی روی داد که آقای استراس‌کان خود را برای مقدمات شرکت در انتخابات رئیس جمهوری فرانسه آماده می کرد.

این پرونده سبب شد که او از نامزدی حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری کنار بکشد.

آقای استراس‌کان پس از مدت کوتاهی با خانم دیالو به توافق رسید و قراردادی بین این دو امضا شد که محرمانه باقی ماند و به این ترتیب پرونده مختومه اعلام شد.