ببر فراری از باغ وحش یک نفر را در میدان مرکزی تفلیس کشت

قبلا گفته شده بود که تمامی شیرها و ببرهای فراری باغ وحش تلف شده‌اند

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

قبلا گفته شده بود که تمامی شیرها و ببرهای فراری باغ وحش تلف شده‌اند

یک ببر که از باغ‌وحش تفلیس، پایتخت گرجستان، گریخته بود به مردی حمله کرده و او را کشته است.

وزارت کشور گرجستان امروز چهارشنبه ٢٧ خرداد (١٧ ژوئیه) اعلام کرد که یک قلاده ببر که در اثر جاری شدن سیل و تخریب حفاظ محوطه نگهداری ببرها از باغ‌وحش تفلیس آزاد شده بود در میدان مرکزی شهر به یک مرد حمله کرده و او را کشته است.

برخی منابع گفته بودند که ببر قاتل همچنان آزاد است و افراد مسلح نیروی ویژه پلیس در جستجوی آن هستند، اما به نقل از یک مقام محلی گزارش شده که مأموران توانسته‌اند این حیوان را بیابند و با شلیک گلوله از پای درآورند.

در گزارش‌های قبلی از تفلیس، گفته شده بود که یک شیر آزادشده از باغ‌وحش تفلیس مردی را کشته است، اما بعداً این خبر تصحیح شد.

در پی بارندگی سنگین شب شنبه و بامداد یکشنبه این هفته، در تفلیس سیل جاری شد که از جمله به تأسیسات باغ‌وحش این شهر خسارات عمده‌ای وارد کرد و باعث تخریب تأسیسات آن شد.

در جریان سیل، تعداد قابل توجهی از حیوانات باغ‌وحش تلف شدند، اما تعدادی نیز زنده از باغ‌وحش گریختند و بعضی از آنها، از جمله تعدادی اسب آبی، پلنگ و یوزپلنگ در نقاطی از شهر دیده شدند. مقامات شهری به شهروندان توصیه کردند که به منظور حفظ جان خود، تا زمانی که این حیوانات آزاد هستند، از خانه‌های خود خارج نشوند.

روز گذشته، مقامات محلی اعلام کردند که به نظر می‌رسد تمامی شیرها و ببرهایی که آزاد شده بودند در سیل تلف شده باشند، اما ظاهراً دست‌کم یک قلاده ببر همچنان آزاد بوده است.

وزارت کشور گرجستان گفته است که دست‌کم پانزده نفر در اثر جاری شدن سیل در تفلیس جان خود را از دست داده‌اند و ده نفر دیگر هنوز مفقود هستند.

این سیل به تأسیسات و ساختمان‌های شهر نیز آسیب فراوان رسانده است.

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

سیل باعث شد تا تعدادی از حیوانات خطرناک باغ وحش تفلیس آزاد شوند و به مرکز شهر بیایند