نیروهای جیش‌الاسلام ویدیویی از کشتن ۱۸ عضو داعش منتشر کردند

گروه جیش الاسلام مورد حمایت عربستان سعودی است

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

گروه جیش الاسلام مورد حمایت عربستان سعودی است

یک گروه تندروی اسلامگرا در سوریه ویدیویی از نیروهای خود را منتشر کرده که در آن به افرادی که ظن آن می‌رود جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) هستند، شلیک کرده و آنها را می‌کشند.

تحلیلگران می‌گویند این ویدیو نشان می‌دهد که تنش میان گروه‌های تندروی شورشی سوریه و نیروهای داعش بیش از پیش افزایش یافته است.

هفته پیش داعش ویدیویی را از گردن زدن ۱۲ نیروی گروه‌های شورشی از جمله سه عضو جیش الاسلام و یک عضو جبهه نصرت که با القاعده اعلام بیعت کرده، منتشر کرد.

در ویدیوی جدیدی که روز سه‌شنبه (۳۰ ژوئن/۹ تیر) منتشر شد، نیروهای گروه جیش الاسلام، لباس‌هایی به رنگ نارنجی بر تن دارند، و ۱۸ مردی را که لباس‌هایی سیاه رنگ بر تن دارند، می‌کشند.

در ویدیوهایی که گروه موسوم به دولت اسلامی تاکنون منتشر کرده، این گروه قربانیان خود را در حالی که لباس نارنجی رنگی بر تن دارند، می‌کشد.

ویدیوی منتشر شده خاطر نشان می‌کند که این افراد به تلافی گردن زدن سه عضو جیش الاسلام، کشته می‌شوند.

گروه جیش الاسلام که مورد حمایت عربستان سعودی است، گروه دولت اسلامی را متهم کرده که متحد دولت سوریه است.

این ویدیویی ۲۰ دقیقه‌ای که روز سه‌شنبه روی سایت جیش الاسلام منتشر شده، مانند فیلم‌های تهیه شده توسط داعش است که در آن گروگان‌های غربی و سربازان دولتی کشته می‌شوند.

در این ویدیو، نیروهای جیش الاسلام، مانند نیروهای داعش، زبانی فرقه‌گرایانه به کار گرفته و نیروهای داعش را به خیانت به مسلمانان سنی مذهب و اتحاد با "شیعیان دشمن" متهم می‌کنند.

در این ویدیو، ۱۸ مردی که لباس سیاه به تن دارند، در برابر نیروهای جیش الاسلام زانو زده‌اند و این نیروها پس از برداشتن صورت‌پوش از روی سر این افراد به سر آنها شلیک کرده و آنها را می‌کشند.