مسرور بارزانی: به سلاح‌های بیشتری برای مقابله با داعش نیاز داریم

حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای بارزانی گفت نیروهای پیشمرگه موفق شده‌اند بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع از زمین‌هایی را که در اختیار داعش بود، پس بگیرند

یک مقام بلندپایه امنیتی در اقلیم کردستان عراق به بی‌بی‌سی گفته است که نیروهای کرد در بسیاری نقاط موفق شده‌اند نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی را به عقب برانند.

مسرور بارزانی، رئیس تشکیلات امنیتی اقلیم کردستان عراق در عین حال خاطرنشان کرد که فعالیت نیروهای کرد به دلیل فقدان حمایت دولت عراق با مشکل رو‌به‌رو شده است.

آقای بارزانی گفت نیروهای پیشمرگه موفق شده‌اند بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع از زمین‌هایی را که در اختیار داعش بود، پس بگیرند اما نیروهای پیکارجو همچنان قوی و به انواع سلاح‌ها مجهز هستند.

پسر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در ادامه گفته است که نیروهای کرد آماده هستند تا دست به عملیات بیشتری بزنند اما به مهمات و سلاح‌های سنگین نیاز دارند. او گفته است که این کار همچنین به توانایی و کفایت نیروهای ارتش عراق وابسته است.

چند روز پیش یک فرمانده ارشد کرد عراق هم از نیاز به سلاح‌های بیشتر برای مقابله با داعش خبر داده بود.

وستا رسول یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگه کرد در شمال عراق به بی‌بی‌سی گفته بود که نیروهایش برای ادامه نبرد با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به سلاح‌های بیشتری نیاز دارند.

آقای رسول گفته بود قدردان دریافت سلاح‌ها و حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به مواضع داعش است اما میزان آن را کافی ندانسته بود.

مطالب مرتبط