سازمان ملل از اتحادیه اروپا خواست که ۲۰۰ هزار پناهجو را بپذیرد

حق نشر عکس g

آنتونیو گوترس، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است که عدم هماهنگی در میان کشورهای اتحادیه اروپا در مورد بحران پناهجویان تنها به سود قاچاقچیان است.

آقای گوترس از کشورهای اروپایی خواست که ۲۰۰ هزار پناهجویی را که از جنگ در سوریه، عراق و افغانستان گریخته اند، در کشورهایشان بپذیرند.

رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت که باید فرصت های بیشتری به پناهجویان داده شود تا به صورت قانونی وارد کشورهای اروپا شوند.

او همچنین افزود که واکنش کشورهای اروپایی به بحران پناهجویان، واکنشی موردی و بدون انسجام است.

آقای گوترس تاکید کرد که همه کشورهای اتحادیه اروپا باید استراتژی مشترکی برای حل این بحران داشته باشند.

سفر اعضای کمیسیون اروپا به جزیره کاس

قرار است اعضای کمیسیون اروپا از جزیره کاس در یونان دیدار کنند که روزانه صدها پناهجو وارد آن می شوند.

دیدار از این جزیره یکی از تازه ترین اقدامات اعضای اتحادیه اروپا در چارچوب یافتن راه حلی برای شمار زیاد پناهجویانی است که روزانه وارد کشورهای اروپا می شوند.

بسیاری از پناهجویان در جزیره کاس می گویند که در برخی موارد هفته ها طول می کشد تا به آنها مدارکی داده شود تا بتوانند این جزیره را ترک کنند.

دولت یونان قول داده تا به این روند سرعت دهد، اما مسئول امور پناهجویان در یونان گفته است که تمامی اعضای اتحادیه اروپا برای یافتن راه حلی برای این بحران باید با هم همکاری کنند.

مجارستان: مسلمانان را نمی خواهیم

حق نشر عکس Getty

صدها پناهجو شب گذشته را در قطاری گذرانده اند که در حدود سی کیلومتری شمال غرب بوداپست، پایتخت مجارستان توقف کرده است.

روز گذشته پناهجویان به این امید که بتوانند از بوداپست به مرز اتریش بروند، سوار این قطار شدند. اما پس از آن که پلیس مجارستان سعی کرد آنها را در اردوگاه پناهجویان در غرب بوداپست، پایتخت پیاده کند، اعتراض و مقاومت کردند.

نخست وزیر مجارستان روز گذشته گفت که او نمی خواهد مسلمانان زیادی وارد این کشور شوند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه گفته اند که طرحی را برای توزیع پناهجویان در بین کشورهای اتحادیه اروپا ارائه می دهند.