پوتین به التون جان پیشنهاد دیدار داد

حق نشر عکس PA
Image caption رئیس جمهوری روسیه از التون جان خواسته است که با او دیدار کند

کرملین می‌گوید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در یک تماس تلفنی از التون جان، خواننده مشهور پاپ پیشنهاد ملاقاتی دو جانبه داده است.

این پیشنهاد در حالی مطرح شده است که سر التون جان پیش از این گفته بود می‌خواهد با آقای پوتین دیدار کند و درباره برخورد "مضحک" ا‌ش با موضوع حقوق همجنس‌خواهان با او صحبت کند.

دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به رسانه‌های روسیه گفته است آقای پوتین به این خواننده پاپ گفته از دست کسانی که او را دست انداخته‌اند آزرده نشود.

اشاره آقای پوتین به ماجرای تلفنی کسی است که در تماس با التون جان خود را رئیس جمهوری روسیه معرفی کرده و با این ستاره پاپ گفتگو کرده بود.

به گفته سخنگوی کاخ کرملین آقای پوتین روز پنجشنبه گفت به محض این‌که برنامه کاری‌شان اجازه بدهد، آماده است با التون جان دیدار کند و درباره "هر موضوع مورد علاقه‌ای " با او گفتگو کند.

دولت روسیه به خاطر قوانینش علیه همجنسگرایان مورد انتقاد بین‌المللی است. از جمله در قانونی که سال ۲۰۱۳ در این کشور تصویب شد، ارائه اطلاعات در مورد همجنسگرایی به افراد زیر ۱۸ سال عملی مجرمانه اعلام شده است.

یک گزارش گروه دیدبان حقوق بشر می‌گوید که روسیه در پیشگیری و مجازات خشونت‌های ضد همجنسگرایان موفق نبوده و حملات علیه اقلیت‌ها بیشتر از پیش شده است.

حق نشر عکس other
Image caption سر التون جان، سال گذشته رسما با دوست پسر و شریک زندگی‌اش دیوید فرنیش ازدواج کرد

التون جان پیشتر به بی‌بی‌سی گفته بود که نگاه آقای پوتین با همجنس‌گرایان "منزوی‌کننده، متعصبانه و مضحک" است.

او گفته بود "ممکن است او پشت سرم به من بخندد و مرا احمق بداند" با این حال می‌خواهم با رئیس جمهوری روسیه صحبت کنم.

پس از پخش این گفتگو، التون جان در حساب اینستاگرام خود از گفتگوی تلفنی‌اش با ولادیمیر پوتین خبر داد و از او تشکر کرد اما سخنگوی کرملین اعلام کرد که خبر گفتگوی تلفنی آقای پوتین با این ستاره موسیقی پاپ "درست نیست.

دیرتر گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد دو نفر، التون جان را دست انداخته‌اند و در یک تماس تلفنی با او یکی از آنها خودش را رئیس جمهوری روسیه، معرفی کرده‌ است.

سر التون جان، خواننده مشهور بریتانیایی که خود یک همجنسگرا است، سال گذشته رسما با دوست پسر و شریک زندگی‌اش دیوید فرنیش ازدواج کرد.

مطالب مرتبط