سرباز اسرائیلی یک یهودی را به خیال اینکه عرب است کشت

حق نشر عکس AFP

یک سرباز اسرائیلی و یک یهودی شهروند اسرائیل همدیگر را عرب تصور کردند و در درگیری بین آنها سرباز اسرائیلی شهروند یهودی را کشت.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش کرده‌اند که مرد یهودی با سرباز اسرائیلی درگیر شد و قصد داشت تفنگ او را از دستش در بیاورد. این مرد یهودی به ضرب گلوله کشته شد.

در هفته‌های اخیر خشونت‌ها بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها بالا گرفته است. در چند مورد فلسطینی‌ها با چاقو به اسرائیلی‌ها حمله کرده‌اند و همچنین نیروهای اسرائیلی چندین فلسطینی را کشته‌اند.

در یکی از این موارد پس از حمله یک فلسطینی به چند اسرائیلی، نگهبان یک ایستگاه اتوبوس در بئرشبع یک یهودی اریتره‌ای تبار را به خیال اینکه همدست مهاجم فلسطینی بوده است کشت.

هفته پیش هم در حیفا یک یهودی اسرائیلی یهودی اسرائیلی دیگری را با چاقو زد.

در خشونت‌های هفته‌های اخیر دست کم هشت اسرائیلی و ۴۵ فلسطینی کشته شده‌اند. امروز (پنجشنبه ۲۲ اکتبر/۳۰ مهر) دو فلسطینی که با چاقو یک اسرائیلی را زخمی کردند هدف گلوله ماموران اسرائیلی قرار گرفتند. به گفته منابع اسرائیلی یکی از آنها کشته شده و وضع دیگری وخیم است.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در برلین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و با او درباره راه‌های کنترل خشونت‌ها رایزنی کرده‌اند.

مطالب مرتبط