آنانیموس نام 'اعضای کوکلوکس کلان' را فاش کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption آنانیموس قول داده بود این فهرست را روز پنجم نوامبر منتشر کند

گروه آنانیموس مشخصات حدود هزار نفر که ادعا می کند عضو گروه نژادپرستی کوکلوکس کلان هستند را در اینترنت منتشر کرده است.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که گروه کوکلوکس کلان تهدید کرده بود علیه اعتراضات به قتل یک نوجوان سیاهپوست در ایالت میسوری از "نیروی مرگبار" استفاده خواهد کرد.

آنانیموس که شبکه ای از هکرهاست گفت که این داده ها "یکی از اشکال مقاومت" علیه خشونت نژادی است.

به نظر می رسد فهرستی که ادعا می شد نام اعضای کوکلوکس کلان است و پیشتر در این هفته منتشر شد، جعلی بوده باشد.

پس از انتشار آن فهرست آنانیموس فورا با انتشار بیانیه ای در توییتر اصالت آن را زیر سوال برد و گفت که فهرست خود را روز پنج نوامبر منتشر خواهد کرد.

نقاب ها کنار

به نظر می رسد که فهرست تازه - که ۵ نوامبر منتشر شد - مشخصات شبکه اجتماعی کسانی را فاش می کند که در فیسبوک یا گوگل پلاس به کوکلوکس کلان پیوسته اند یا روی صفحات این گروه "لایک" زده اند. بسیاری از اینها حاوی تصاویر و شعارهای نژادپرستانه است.

حق نشر عکس Operation KKK
Image caption این گروه از سال پیش عملیاتی را علیه کوکلوکس کلان ها آغاز کرد

آنانیموس گفت که برای تهیه این فهرست نه از هک کردن بلکه تجسس توسط افراد استفاده کرده است.

پنجم نوامبر روز مهمی برای آنانیموس است چون همان روزی است که گای فاکس سعی کرد در سال ۱۶۰۵ پارلمان انگلیس را منفجر کند. ماسک های گای فاکس که در فیلم "V for Vendetta" معروف شد به نشان این گروه بدل شده است.

این گروه تازه ترین کمپین خود به نام "نقاب ها کنار" را پس از آن شروع کرد که کوکلوکس کلان ها تهدید کردند علیه معترضان در شهر فرگوسن میسوری دست به خشونت خواهند زد. در اوت ۲۰۱۴، پس از آنکه یک هیات منصفه تصمیم گرفت یک مامور پلیس سفید پوست را به قتل یک جوان سیاهپوست متهم نکند، تظاهرات خیابانی از جمله توسط اعضای آنانیموس صورت گرفت.

آنانیموس نوامبر سال گذشته حملاتی در فضای مجازی علیه سایت ها و حساب های توییتر وابسته به کوکلوکس کلان ترتیب داد.

این گروه نوشت: "هرگز تهدیدهای شما علیه تظاهرکنندگان در فرگوسن را فراموش نمی کنیم، و مسلما هرگز شما را نمی بخشیم. واکنش ها به تهدیدهای کنونی شما هم همینگونه خواهد بود."

اعضای آنانیموس به مناسبت پنجم نوامبر همچنین اعتراضاتی در اطراف جهان از جمله در لندن برگزار کردند، جایی که ۲۸ نفر دستگیر شدند.

حق نشر عکس AP
Image caption کوکلوکس کلان معترضان به قتل جوان سیاهپوست توسط پلیس را تهدید کرده بود