دونالد ترامپ، ادای خبرنگار معلول روزنامه نیویورک‌تایمز را در آورد

حق نشر عکس Getty
Image caption این اولین بار نیست که آقای ترامپ جنجال‌ساز می‌شود

دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای جمهوریخواهان آمریکا برای انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری این کشور یک خبرنگار معلول روزنامه نیویورک‌تایمز را مورد تمسخر قرار داده است.

این رفتار آقای ترامپ با انتقادهای فراوانی مواجه شده است.

آقای ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی، ادای سرژ کوالسکی، خبرنگار نیویورک تایمز را که آرتروگریپوزیس (بیماری نادر ارثی که فرد مبتلا ضعف عضلانی و محدودیت‌های حرکتی دارد) دارد، در آورد.

دونالد ترامپ از مقاله‌ای که آقای کوالسکی در سال ۲۰۰۱ در مورد ادعای جنجالی و مورد مناقشه در مورد ابراز شادمانی "هزاران" مسلمان در نیوجرسی آمریکا از حملات یازده سپتامبر نوشته، استفاده کرده است.

شهردار جرزی سیتی در نیوجرسی گفته است ادعاهای آقای ترامپ، نادرست هستند.

روزنامه نیویورک تایمز، حرکات آقای ترامپ را "گستاخانه" توصیف کرده است.

آقای ترامپ در سخنرانی خود با اشاره به مقاله‌ای که آقای کوالسکی در سال ۲۰۰۱ در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر کرده بود، گفت: "او یک خبرنگار خوب است."

او در ادامه گفت: "پسر بیچاره، باید ببینیدش" و بعد ادای آقای کوالسکی را در آورد و سپس بازوانش را در حالی که دستانش را در زاویه عجیبی قرار داده بود، تکان داد.

این اولین بار نیست که آقای ترامپ جنجال‌ساز می‌شود.

در ماه اوت امسال، آقای ترامپ با خبرنگار زن فاکس نیوز درگیری لفظی پیدا کرد. او همچنین با یک خبرنگار مکزیکی-آمریکایی نیز که از او در باره مهاجرت سئوال کرده بود، درگیر شد.

مطالب مرتبط