'نقص تجهیزات و ناتوانی خدمه' عامل سقوط هواپیمای ایرآسیا بود

حق نشر عکس EPA
Image caption عملیات بین‌المللی جستجو به یافتن بدنه اصلی هواپیما و اجساد اکثر سرنشینان منجر شد

هیات تحقیق پیرامون سقوط هواپیمای مسافربری شرکت ایرآسیا گفته است که نقص فنی و کمبود مهارت خدمه عامل وقوع این حادثه بوده است.

روز سه شنبه، ١٠ آذر (١ دسامبر)، کمیته ایمنی هوایی اندونزی گزارش سقوط هواپیمای مسافربری از نوع ایرباس ٣٢٠-٢٠٠ متعلق به شرکت مالزیایی ایرآسیا را منتشر کرد که در آن آمده است بروز نقص در تجهیزات هواپیما و "ناتوانی خدمه در کنترل آن" عامل سقوط بوده است.

این هواپیما روز ٢٨ دسامبر سال گذشته با ١٥٥ مسافر و ٧ خدمه در مسیر پرواز از سورابایا در اندونزی به مقصد سنگاپور در آب‌های دریای جاوه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند. این حادثه در هوای توفانی روی داد.

در گزارش بررسی این حادثه آمده است که هنگام پرواز، نقص فنی عمده‌ای در سیستم کنترل فرمان هواپیما بروز کرد و هشدار لازم به خلبانان هواپیما داده شد. با دریافت چهارمین هشدار، خلبانان در صدد بروز واکنش برآمدند اما به دلیل عدم مهارت لازم، سیستم هدایت خودکار هواپیما را از کار انداختند و در حالیکه هواپیما به سرعت ارتفاع خود را از دست می‌داد خدمه توانایی جلوگیری از سقوط آن را نداشتند. به گفته کمیته ایمنی هوایی اندونزی، هوای نامساعد تاثیری در بروز این واقعه نداشته است.

هیات تحقیق در گزارش مقدماتی خود گفته بود که در لحظات قبل از سقوط، به جای خلبان با تجربه‌تر هواپیما، کمک خلبان فرانسوی هدایت آن را برعهده داشت.

در پی سقوط این هواپیما، عملیات جستجو در منطقه وسیعی آغاز شد که چندین کشور در آن شرکت داشتند. سرانجام بدنه اصلی این هواپیما و اجساد اکثر سرنشینان در آب‌های متلاطم دریای جاوه یافت شد اما اجساد ٥٦ تن از سرنشینان پیدا نشده است.

حق نشر عکس AirTeamimages
Image caption شرکت هواپیمایی ایرآسیا در زمینه پروازهای ارزانقیمت فعالیت دارد

عملیات جستجو تا ماه مارس ادامه داشت و تنها در آن زمان، یعنی حدود سه ماه پس از سقوط هواپیما، سرانجام پایان یافت.

هواپیمایی ایرآسیا یک شرکت خصوصی مستقر در مالزیاست که عمدتا در زمینه حمل و نقل کم هزینه مسافر فعالیت دارد. سقوط هواپیمای ایرباس این شرکت سومین حادثه پرتلفات هوایی شرکت‌های هواپیمایی مالزیایی در سال گذشته بود.

در ماه مارس سال گذشته، هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ٧٧٧ متعلق به شرکت خطوط هوایی مالزی با ٢٢٧ خدمه و سرنشین در مسیر پرواز از کوالالامپور، پایتخت، به مقصد پکن سقوط کرد و پس از چندین ماه جستجو در منطقه‌ای وسیع و با شرکت کشورهای مختلف، سرانجام تنها قطعاتی از آن یافت شد. در ماه ژوئیه همان سال، یک هواپیمای مسافربری دیگر همین شرکت با ٢٨٣ خدمه و مسافر در مرز روسیه و اوکراین در اثر اصابت موشک زمین به هوا سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند. منابع غربی شورشیان مخالف دولت اوکراین را مسئول پرتاب این موشک دانستند اما آنان این مسئولیت این حادثه را نپذیرفته‌اند.

مطالب مرتبط