سربازان عراقی در حمله هوایی ضد داعش کشته شدند

حق نشر عکس AP
Image caption بنا بر گزارش ارتش آمریکا، این نخستین مورد "حمله به خودی" در جریان حملات ائتلاف ضد داعش در استان انبار عراق بوده است

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) می‌گوید طی یکی از حملات هوایی نیروهای ائتلاف ضد داعش که به رهبری آمریکا صورت می‌گیرد چند سرباز عراقی هدف قرار گرفته‌اند.

روز جمعه (۱۸ دسامبر) پنتاگون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد "گزارش‌های اولیه حکایت از این دارند که در یکی از حملات علیه مواضع داعش چند سرباز عراقی هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند."

ستاد مشترک ارتش عراق هم اعلام کرده که یک درجه‌دار و ۹ سرباز عراقی در جریان این حمله هوایی کشته شده‌اند.

این واقعه در استان انبار عراق روی داده است. جایی که نیروهای عراقی مشغول رویارویی با شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) هستند.

به گزارش ارتش عراق این حمله هوایی در حوالی شهر فلوجه روی داده و در هر دو سوی جبهه تلفات وجود داشته است.

آن طور که گزارش شده، نیروهای عراقی که در حال نبرد با شبه نظامیان داعش بوده‌اند درخواست حمایت هوایی می‌کنند اما به علت بدی آب و هوا نیروی هوایی عراق نمی‌تواند برای پشتیبانی از آنها جنگنده‌ای بفرستد. پس از آن، درخواست پیشتبانی هوایی از سوی نیروهای ائتلاف ضدداعش پاسخ داده می‌شود که در دو نوبت به بمباران مواضع داعش می‌پردازند و زمینه پیشروی را برای نیروهای عراقی فراهم می‌کنند. اما در حمله هوایی سوم به علت نزدیکی دو خط جبهه سربازان عراقی هم هدف حمله هوایی قرار می‌گیرند.

بنا بر گزارش ارتش آمریکا، این نخستین مورد "حمله به خودی" در جریان حملات ائتلاف ضد داعش در استان انبار عراق بوده است.

مطالب مرتبط