روپرت مرداک در ۸۴ سالکی با مانکن سابق نامزد شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption مرداک و هال در تابستان با هم آشنا شدند

روپرت مرداک، غول رسانه‌ای، که ۸۴ سال دارد نامزدی خود را با جری هال، مانکن سابق اعلام کرده است.

اعلام نامزدی روپرت مرداک حدود سه سال پس از جدایی از سومین همسرش اعلام می‌شود. نامزد جدید او ۵۹ سال دارد و سال‌ها، با میک جگر، خواننده گروه رولینگ استونز، زندگی می کرد.

این دو نامزدی خود را به شیوه سنتی با درج آگهی در صفحه اعلانات تولدها، ازدواج‌ها و درگذشت‌ها در روزنامه تایمز لندن منتشر کردند. در این آگهی آمده است که "آقای روپرت مرداک، پدر پرودنس، الیزابت، لکلان، جیمز، گریس و کلوئه، و دوشیزه جری هال مادر الیزابت، جیمز، جورجیا و گابریل جگر با نهایت شادمانی نامزدی خود را به اطلاع می‌رسانند."

سخنگوی آقای مرداک گفته است که دوستی این دو در تابستان امسال آغاز شد و هر دو نفر "از اینکه با هم ازدواج خواهند کرد بسیار خوشنود و در باره زندگی مشترک خود در آینده هیجان‌زده هستند."

مراسم نامزدی در تعطیلات آخر هفته در لوس‌آنجلس برگزار شده است.

حق نشر عکس AFP
Image caption وندی دنگ پشت سر مرداک و پسر مرداک در جلسه تحقیقات پارلمان بریتانیا

روپرت مرداک در استرالیا متولد شده و در حال حاضر دارای شهروندی آمریکایی است. او یکی از موفق‌ترین، جنجالی‌ترین و ثروتمندترین صاحبان رسانه‌های همگانی در جهان محسوب می‌شود.

در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، انتشار اخباری از اقدام چند تن از کارکنان گروه رسانه‌ای مرداک در شنود تلفنی به منظور تهیه خبر به بازداشت و محاکمه چند تن از آنان و انجام تحقیقات پارلمانی از روپرت مرداک و پسرش، جیمز منجر شد. در بعضی جلسات تحقیق، وندی دنگ مرداک، همسر سوم روپرت در کنار او بود. با اینهمه، در سال ۲۰۱۳ جدایی آقای مرداک و خانم دنگ، که در حال حاضر ۴۷ سال سن دارد، اعلام شد.

حق نشر عکس PA
Image caption میک جگر و جری هال در سال ١٩٩٠ ازدواج کردند اما در سال ١٩٩٩ ازدواج آنان باطل اعلام شد

خانم دنگ متولد چین است که بعدا برای تحصیل به آمریکا رفت و مقیم آن کشور شد و در سال ۱۹۹۹ با مرداک ازدواج کرد.

نامزد جدید روپرت مرداک از دهه ۱۹۷۰ در کنار میک جگر بود و این دو در سال ۱۹۹۰ در بالی با یکدیگر ازدواج کردند. در سال ۱۹۹۹، که ظاهرا دو طرف بر سر جدایی از یکدیگر به توافق رسیده بودند، موضوع طلاق به دادگاهی در لندن ارجاع شد و دادگاه نظر داد که ازدواج آنان در بالی نه تحت قوانین اندونزی و نه قوانین بریتانیا رسمیت نیافته و باطل بوده است و به این ترتیب، موردی برای طلاق وجود ندارد.

این دو نفر دارای چهار فرزند هستند.

مطالب مرتبط